DOLAR 32,2580 0.24%
EURO 34,9514 0.3%
GBP 41,0412 0.4%
ALTIN 2.425,300,65
BITCOIN 2172585-3,35%
“Eğitim kaderine terk edildi”

“Eğitim kaderine terk edildi”

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem Mayıs TV’de yayınlanan “Meltem Sakin ile Mayıs Manşet” programında, eğitimde geride bırakılan ilk döneme ilişkin yaptığı değerlendirmede, oldukça kötü bir dönem geçirildiğini belirtti

ABONE OL
2 Şubat 2024 10:04
“Eğitim kaderine terk edildi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Eylem , öncelikle depreme dayanıksız olan okullarda ve diğer okullarda hiçbir çalışma yapılmadığını , deprem vergilerinin toplanmasına rağmen , raporların net olarak açıklanmadığını , bina performans analiz raporlarının dıştan  bir gözlem yapılarak sıralama yapıldığını fakat  daha sonra yapılan binalardaki analiz raporlarının sonuçlarının açıklanmadığını belirtti. Bu konularda Eğitim Bakanlığının topu İnşaat Mühendisleri Odasına attığına dikkat çeken Eylem ,  sonuca gelinecek olursa tek bir çivi bile çakılmamasının esas mesele olduğunu söyledi. KTOEÖS Başkanı Selma Eylem  , okullarda bugüne kadar hiçbir çalışma yapılmamasına tepki göstererek  depremin yıldönümünün tarihi olan 6 şubatın yaklaştığını , halen daha çocukların konteynırlara mahkum  olarak eğitim görmesi noktasındayız dedi.

“Okul altyapılarında olan sıkıntılara rağmen bütçe ayrılmıyor, kadrolar ise tamamlanmadı”

Eylem  , Okul altyapılarında olan sıkıntılara rağmen bütçe ayrılmadığını , kadroların tamamlanmamış olmasına rağmen aylarca  eğitim bakanlığının tam gün dediği yeni bir program olan  iki gün öğleden sonra uygulamasıyla çok ciddi mağduriyetler yaşandığını vurguladı. Tam gün denilen meselenin eğitimle hiçbir alakası olmadığını söyleyen Eylem , tam gün denilen meseleyle yapılmaya çalışılanın bir takım şeylerin örtülmesi meselesi olduğunu dikkat çekti.

“Tarikat meseleleriyle ilgili eğitim bakanlığı ve hükümet bunun üzerini örtmek için eğitimde tam gün dediği meseleyi kullanıyor”

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem  ,özellikle şimdi ortaya çıkan “Tarikat meseleleriyle ilgili olarak bu durumun örtüsü olarak kullanılması aslında tam günün hikayesidir” dedi. Eylem  , bu örgütlenmelerin üzerini örtmek için özellikle Öğretmene ve Sendikasına saldırıldığını çünkü eğitimde bir dönüşüm hedeflendiğini, bu dönüşümün dinselleştirme , gericileştirme meselesi olduğunu dolayısıyla Eğitim Bakanlığı ve Hükümetin bunun üzerini örtmek için tam gün dediği meseleyi kullanmakta olduğunu söyledi. Öğleden sonra okullarda çocukların güvenlik sıkıntısı , beslenme sorunları yaşamakta olduğuna dikkat çeken Eylem , eğitim ile hiçbir alakası olmayan kol faaliyetlerinin bile derse dönüştürülen  sistemle okullarda  bir dönem boğuşulduğunu söyledi. Eylem ,  kaderine terk edilmiş bir vaziyette eğitimin birinci dönemin bu şekilde sona erdiğini dile getirdi. KTOEÖS Başkanı Selma Eylem , tüm bunlara rağmen Eğitim Bakanlığı ve Hükümetin Tarikat örgütlenmeleriyle ilgili hiçbir şey yapmadığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam