DOLAR 27,1171 0.44%
EURO 28,9643 0.63%
GBP 33,3820 -0.14%
ALTIN 1.674,340,04
BITCOIN 723005-1,53%
Papaza büyük saygısızlık

Papaza büyük saygısızlık

Karpaz'da bulunan Apostolos Andreas Manastırı'ndaki papaza saygısızlık…Apostolos Andreas Manastırı'nda bir kişi, manastırın papazının yanında Kelime-i Şehadet getirdi. İçişleri Bakanı Oğuz, bu saygısızlığın kabul edilemez olduğunu belirterek, şahıs hakkında polis müdürlüğüne şikayette bulunulduğunu açıkladı

ABONE OL
18 Ağustos 2023 08:11
Papaza büyük saygısızlık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mescit yapım tartışmalarının odağındaki Apostolos Andreas Manastırı’nda tepki çeken bir olay yaşandı. Mehmet Erol Muavili isimli şahıs, manastırda bulunan kilisenin papazının yanında “Kelime-i Şehadet” getirdi. O anların görüntülerini kişisel sosyal medya üzerinden yayımlayan şahıs, tepkiler üzerine görüntüyü kaldırdı.

Oğuz: Polis Müdürlüğü’ne şikayette bulunduk

Bakan Oğuz, “Bugün ülkemizde önemli dini ibadet yerlerinden biri olarak kabul edilen Dipkarpaz’da bulunan Apostolos Andreas Manastırı’nda bir şahıs tarafından video çekimi yapılarak yayınlanmıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dini özgürlüklerde ve ibadetlerde birçok çeşitlilik vardır. Dini inanış ve yaşayışlara saygı da çok önemlidir ve hassas bir konudur” ifadelerini kullandı. “Bu konuda ayrıştırıcı, tahrik edici, tacizkâr durumlar ve davranışlar kabul edilemez” diyen Oğuz, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu nedenle dinlere ve kültürlere saygı kapsamında toplumsal huzuru bozmaya yönelik yapılan bu davranış hakkında ilçe kaymakamlığı vasıtasıyla gerekli yasal işlem başlatılması için polis müdürlüğüne şikayette bulunulmuştur.”

Akandere: Bu şahıs turizm şoförü olamaz

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Beksan Bekir Akandere, Apostolos Andreas Manastırı’nda dine ve kültüre saygısızlık yapıp, papaza “sözlü tacizde” bulunan kişiyle ilgili açıklama yaparak, söz konusu şahsın turizm şoförü olamayacağını kaydetti. Açıklama şöyle: “Turizm Şoförü yıllarını bu mesleğe veren bizleriz mevzubahis şahıs Turizm Şoförü OLAMAZ: Sana yapılmasını istemediğin hiçbirseyi sende başkasına yapmayacaksın. Bizim Larnaka’da bulunan Hala Sultan Cami deki hocamıza aynı muamele yapılsa bizler kabul eder miyiz? Tabi ki asla. Olacak iş değil, bir turizm şoförüne yakışmayan bu hareketi şiddetle kınıyoruz. Bu mentalitede bir turizm şoförü olmaz olamaz. Bizden biri hiç olamaz. Biz yıllardır turizm taşımacılığı yapan Turizm taşımacıları olarak asla böyle bir davranışı uygun bulmadığımızı ve gerekli yaptırımın ilgili bakanlık ve mesleki ehliyet komisyonu tarafından araştırılarak hemen yapılması gerektiğini ifade etmek isteriz. Biz işimizi saygı hürmet disiplin alın teri çerçevesinde yapmaya çalışırken hep söylediğimiz denetimsizliğin başı boşluğun haksızlığın adaletsizliğin kişiye özel verilen Turistik izinlerin yarattığı tabloyu bu paylaşım dahi ortaya koymuştur. Bu şahsın mesleki ehliyetinin olup olmadığını ilgili bakanlığın hemen paylaşmasını talep ediyoruz. Gelecek cevap her şeyi açıklayacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam