DOLAR 32,2435 0.18%
EURO 35,0320 0.04%
GBP 41,0746 0.16%
ALTIN 2.509,110,25
BITCOIN 22556330,55%
Küçükler 60 metrede piste çıktı

Küçükler 60 metrede piste çıktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde 3. Sprint Yarışmaları düzenlendi.

ABONE OL
24 Nisan 2024 12:30
Küçükler 60 metrede piste çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Lefkoşa Atatürk Stadyumunda gerçekleşen yarışlarda ilkokullu küçükler 60 metrede mücadele etti.

Yarışmaları Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı ve Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı birlikte takdim etti.

Yarışmalar kızlar ve erkeklerde Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Güzelyurt-Lefke bölgesi okulları şeklinde yapıldı.

Yapılan eleme serileri sonunda genel klasmanda kızlarda ve erkeklerde en iyi 8 dereceye sahip sporcular finalde yarıştı.

Final yarışları sonucunda kızlarda 08.99’luk derecesiyle Lavin Terzioğlu birinci olurken Elif Akgün 09.19 ile ikinci, Şengül Ayda 09.45 ile üçüncü geldi.

Erkeklerde ise birinciliği 08.77’lik derecesiyle Mahmut Yusuf Tekinay kazanırken Eymen Tak 08.79 ile ikinciliği, Güney Nuri Akış da 09.24 ile üçüncülüğü elde etti.

Yarışların tamamlanmasının ardından dereceye giren sporculara madalyaları yetkililer tarafından takdim edildi.

60 METRE KÜÇÜK KIZLAR FİNAL

Sporcu Okulu Derece

1.Lavin Terzioğlu 23 Nisan İlkokulu 08.99

2.Elif Akgün Şehit Hüseyin Akil İlkokulu 09.19

3.Şengül Ayda Alasya İlkokulu 09.45

4.Şerife Güzeltaş Güzelyurt Özgürlük İlkokulu 09.64

5.Deren Orundalı Levent Primary School 09.87

6.Melisa Sadıkoğlu Levent Primary School 10.23

7.Sevgi Özberenk Güzelyurt Özgürlük İlkokulu 10.54

8.Zeynep Nisa Yıldız Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu 10.92

60 METRE KÜÇÜK ERKEK FİNAL

Sporcu Okulu Derece

1.Mahmut Yusuf Tekinay Levent Primary School 08.77

2.Eymen Tak Güzelyurt Özgürlük İlkokulu 08.79

3.Güney Nuri Akış Gönyeli İlkokulu 09.24

4.Pars Necmi Belge Levent Primary School 09.42

5.Hamit Huddamoğlu Gönyeli İlkokulu 09.55

6.Emir Tak Güzelyurt Özgürlük İlkokulu 09.77

7.Ateş Behlül Yakın Doğu İlkokulu 09.95

8.Emirhan Edalı 23 Nisan İlkokulu 10.14

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam