DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
GBP 40,2943 -1.04%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2101888-0,27%
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vesayete karşı dimdik ayakta durduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vesayete karşı dimdik ayakta durduk

ABONE OL
29 Şubat 2024 14:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vesayete karşı dimdik ayakta durduk
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Yerel seçime 31 gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmaları devam ediyor. 28 Şubat “postmodern darbe”ye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Partimiz kurulduktan sonra devamlı darbecilerle mücadele etti. Vesayete karşı dimdik ayakta durduk.” dedi. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını da belirten Erdoğan, “Milletiyle, ordusuyla, duruşuyla artık bambaşka bir Türkiye var.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın mitinginde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Aydın, geçtiğimiz mayıs ayında yapılan seçimde yüzde 40 düzeyinde bir oyla yanımızda yer aldı. Bu oy oranuı aydın ile bizim aramızdaki gönül bağını ifade etmekten çok uzak. 31 Mart’ta Aydın’da büyükşehri ve ilçeleriyle müjdeli haberler bekliyoruz.

Aydın bize, ‘Yeter söz milletindir’ diyen Menderes’in emanetidir.

Ülkemizin darbeler zincirinin önemli halkalarından biri de dün 27. yılını geride bıraktığımız 28 Şubat postmodern darbesiydi. 28 Şubat postmodern darbesi, öncesi ve sonrasıyla ülkemiz demokrasi tarihinin utanç verici sayfalarından biridir.

Bu darbe girişiminin elebaşlarından birinin gerekirse ülkemizin nüfusunun birkaç milyon azalmasından ziyan gelmeyeceğini söylediği rivayet edilir. Dönemin cuntacıları, 28 Şubat’ın bin yıl süreceğini ilan etmişlerdi. Kılık kıyafetinden dolayı kadınların okuma ve çalışma hakkının gasp edildiği, sermayenin renklere bölünerek baskı altına alındığı, bazı medya organlarının darbe bülteni gibi yayınlar yaptığı, ne kadar değer varsa hepsinin çiğnendiğini o kara günleri unutmadık, unutmayacağız.

“YENİ YENİ ENGELLER ÇIKARDILAR”

İBB görevinden daha süremiz dolmadan darbecilere selam duran hukukçuların kararıyla ayrılmak zorunda kaldım. Partimizi kurup başbakanlık görevini üstlendikten sonra da sürekli darbeci zihniyetin ve onun emrindeki bürokratik oligarşinin emirleriyle boğuştum. Uyduruk gazete küpürleriyle partimizi kapatmaya kalktılar. Milletimizin desteğiyle bu badireleri aştıkça önümüze yeni yeni engeller çıkardılar.

Gezi olaylarıyla sokakları karıştırmaya çalıştılar. Milli iradeyi esir almaya cüret ettiler. 15 Temmuz darbe girişimiyle milletimize silah çektiler, kan döktüler. Sınırlarımıza yığdıkları teröristlere vatan topraklarına ve milletimize kast ettiler.

Vesayete karşı dimdik ayakta durduk.

“LAFLA DEĞİL, ÇALIŞARAK BÜYÜTMEYİ TAAHHÜT EDİYORUZ”

Bu hadiselerin ülkemize olumsuz yansımalarını en alt düzelde tutmak için çok çalıştık. En büyük başarımız ülkemizi de demokrasi ve kalkınma rotasında tutmak olmuştur.

Türkiye eski Türkiye değil. Milletiyle altyapısıyla siyasetiyle ordusuyla bölgesel ve küresel dengelerdeki stratejik konumuyla bambaşka bir Türkiye var. Bambaşka bir devlet var. Türkiye Yüzyılı’na kilitlenmiştir. Diz çöktürmek ayağına pranga vurmak öyle kolay değil. Türkiye’yi lafla değil, çalışarak büyütmeyi taahhüt ediyoruz. Hedefimiz Türkiye Yüzyılı’nın inşasını sürdürmektedir.

Dik duracağız, diklenmeyeceğiz.

Sıkıntılarımızı, ülkemizi demokrasi hazımsızlarının, kalkınma düşmanlarının eline teslim ederek değil daha çok mücadele vererek, alın teri dökerek çözeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam