DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
GBP 42,8115 -0.31%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22278500,12%
Akacan tutuksuz yargılanacak

Akacan tutuksuz yargılanacak

Avusturalyalı uyuşturucu baronu Mark Dougles Buddle’a 3 adet daire satan ancak yaptığı işlemleri KKTC makamlarına bildirmeyen iş insanı Bulut Akacan dün yeniden teminat duruşmasına çıkarıldı

ABONE OL
8 Kasım 2023 09:22
Akacan tutuksuz yargılanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Evrim KAMALI

Lefkoşa Kaza Mahkemesinde önceki güm gerçekleştirilen duruşmada olgular aktarılmış, zanlının teminata bağlanması talep edilmişti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, dün teminat kararını açıkladı. Bilgeç, polisin zanlıyı suç gelirinin aklanmasının önlenmesi yasası uyarınca “şüpheli işlemlerin para miktarına bakılmaksızın, yükümlüler tarafından tespit edildiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde bildirilmesi zorunluğuna uymadığına” dair itham ile mahkeme çıkarıp, teminat talep ettiğini söyledi. Yargıç, iddia makamının takdiri mahkemeye bıraktığını, savunmanın ise nakit ve kefil kefaletini karşılayabileceklerini söyleyip, yurt dışına çıkış yasağı şartı konmamasını talep ettiğini söyledi. Yargıç, mahkemeye zanlıyı teminata bağlayacak yeterli olgu sunulduğunu belirtti. Bilgeç, zanlının iş insanı olduğunu Türkiye ve KKTC’de yatırımları bulunduğunu, başka davalardan teminata bağlandığını ve teminat emri değişikliği ile birçok kez yurt dışına gidip geldiğini belirtti. Yargıç, sanığın yargılamadan kaçabileceğine dair mahkemeye olgu sunulmadığını söyledi. Zanlının her türlü nakit ve kefil kefaletini karşılayabilecek durumda olduğunu beyan ettiğini kaydeden Yargıç Bilgeç, hastalık vs. gibi istisnai durumlar dışında nakit ve kefil kefaletini karşılayabiliyor diye bir şahıs hakkında yurt dışına çıkma yasağı konulmamasının bir ayrıma neden olabileceğini söyledi. Yargıç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, yurt dışına çıkış yasağı, iki kefilin 250’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ıspat-ı vücut şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam