DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
GBP 41,7711 -0.2%
ALTIN
BITCOIN 2113310-0,16%
50 MİLYON DOLAR RÜŞVET!

50 MİLYON DOLAR RÜŞVET!

Halil Falyalı’nın para işlerini yöneten ve şu anda Hollanda’da cezaevinde bulunan Cemil Önal’ın ses kayıtları gündeme bomba gibi düştü. Önal, Halil Falyalı’nın eşi Özge Falyalı’nın Fuat Oktay’a 50 milyon dolar rüşvet verdiğini iddia etti. Yurtdışında yaşayan Türkiyeli gazeteci Cevheri Güven’in yayınladığı Cemil Önal’a ait ses kayıtları uzun süre gündemden düşmeyecek. Yayınlanan iki ayrı ses kaydında, Halil Falyalı’nın eşi Özge Falyalı’nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı eski Yardımcısı Fuat Oktay’a 50 milyon dolar rüşvet verdiği, Falyalı’nın söz konusu rüşveti, Gazeteci Alihan Pehlivan ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar aracılığı ile Türkiye’deki dosyaların kapatılması için verdiği iddia ediliyor

ABONE OL
26 Aralık 2023 10:09
50 MİLYON DOLAR RÜŞVET!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Yeni Bakış

Yurtdışında yaşayan Türkiyeli gazeteci Cevheri Güven’in yayınladığı Cemil Önal’a ait ses kayıtları gündeme bomba gibi düştü. Yayınlanan iki ayrı ses kaydında, Halil Falyalı’nın eşi Özge Falyalı’nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı eski Yardımcısı Fuat Oktay’a 50 milyon dolar rüşvet verdiği belirtiliyor. Falyalı’nın söz konusu rüşveti, Gazeteci Alihan Pehlivan ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar aracılığı ile Türkiye’deki dosyaların kapatılması için verdiği iddia ediliyor.

Cevheri Güven’in yayınladığı Cemil Önal’a ait ses kaydı şu şekilde;

Kayıt 1: “Özge, cumhurbaşkanı eski yardımcısı Fuat Oktay’ın kendine Türkiye’den kalkan mallarına el konmaması ve Türkiye’de olan davası nedeniyle iade edilememesi için 50 milyon dolar para verdi. Çünkü Halil mahkemede benim 500 milyon dolar servetim var dediği için yüzde 10 karşılığı 50 milyon dolar verdi. Bu para nasıl verildi? Şimdi elektronik bir ödeme kuruluşu var. Yani kredi kartı. Payznet bir IP veriyor. Bunu Özge sistemin arkasına entegre ediyor. Müşteri kredi kartından alışveriş yapmış gibi çekiyor. Özge her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri bu parayı alıyor. Arkada müşteri bunu nasıl görüyor? Müşteri bunu fatura ödeme merkezi olarak görebilir veya elektrik faturası yatırmış, alışveriş yapmış, e- ticaretten alışveriş yapmış gibi görebilir. Çünkü payznet denilen firmanın yetkisi var. 50 milyon doların bir kısmı buradan ödendi. Özge buradan yaklaşık haftalık 23 ile 25 milyon lira arası para alıyor. Nasıl alıyor? Yatırımlar hesaba geliyor. Payznet’in iki günde bir burada mütabakat yapılıp hesaba Özge’ye nakit olarak İstanbul’dan veriliyor. Müşteriler de bankalar da bunları bahis olarak görmediği için el koymuyor. Fuat Oktay’a oradan bir kısım ödeme yaptılar. Dubai’den ödemeye başladı. Dubai’den paranın geri kalanını ödedi. Peki Özge, Oktay’a nasıl ulaştı? Oktay, KKTC temsilcisiydi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar vasıtasıyla ulaştı. Özge bunu direkt olarak Tatar’a söyleyebilir mi? Hayır. Özge bunu yanlarında çalışan, şu anda resmiyette olmasa da hala yanlarında olan Ali Pehlivan’a söyledi. Pehlivan, Gündem Kıbrıs diye Özge’nin sahibi olduğu gazetenin genel yayın yönetmeni. Bu kişi aynı zamanda da Ersin Tatar’ın danışmanı. Pehlivan ile Tatar çok samimi. Tatar, bu hamleye çok sevindi, Çünkü Türkiye’den gelecek olan bir araştırma, Tatar için sorun olacaktı. Çünkü onun hesabına gidenler, ayda iki üç kere gizli evde buluşmanın sinyalleri, Tatar’ın işine geldi. Bu 50 milyon dolar peyder pey ödendi. Bu duyulunca da Fuat Oktay gözden çıkarıldı.”

Kayıt 2: “Halil’in ve Hüsnü’nün kalemleri var. Bu kalemler dinleme cihazı. Bakanlar, başbakanlar geldiğinde bu dinleme cihazını devreye koyuyorlar. Üçlü priz görüntüsüne benzer dinleme cihazları var. Bunları Hüsnü tedarik ediyor. Ve saatlerde de kamera var. Herkesin ses kaydı bunlarda. Bunları da İsrail üzerinden bir Server’da tutuyorlar.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam