DOLAR 32,3677 0.15%
EURO 34,4754 -0.68%
GBP 40,3146 -0.69%
ALTIN 2.436,97-0,97
BITCOIN 2175249-4,72%

Yenierenköy’de görevli hekimin darp edildi

ABONE OL
27 Temmuz 2015 15:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

ıp-İş Başkanı Dr. Sıla Usar yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmasının nerdeyse toplum tarafından kanıksanan bir noktaya geldiğine işaret etti.

Usar, “Yenierenköy Sağlık Merkezi’nde görevli hekimin bu sabah erken saatlerde hayati tehlikesi olan bir hasta için arandığını, hekimin on-call ve nöbetçi olmadığı halde mesleki etik kurallar gereği en yakın hekim olduğu için birkaç dakika içinde hastanın yanına ulaştığını hastayı yaşamda tutmak için hemşirelerle birlikte uygun şekilde kardiyopulmoner resüsitasyon uyguladığını ancak tüm gayretlere rağmen hastanın kaybedildiğini” belirtti.

Usar,  bir süre sonra hasta yakınlarının poliklinik görevini sürdüren hekimi tehdit edip boğazını sıktığını kaydetti.

Usar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde devlet eliyle yürütülen, hekimliği itibarsızlaştırma, hekim emeğini değersizleştirme, sağlık sistemindeki sorunların günahını hekimlerin ve çalışanların boynuna asma ve hekimleri hedef gösterme politikaları sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin en önemli nedenidir. Az ve ucuz iş gücü ile çok hizmet hedeflemenin sonucu şiddet olarak karşımıza çıkan hasta memnuniyetsizliğidir.”

“Şiddet yerine memnuniyetsizliğinizi Hükümetlere iletin”

Tıp-İş Başkanı Usar, Sağlık Bakanı’nı ve hükümeti sağlık alanındaki sorunlarla yakından ilgilenmeye çağırırken, yurttaşlara da hekimlere ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulamak yerine memnuniyetsizliklerini hükümetlere iletmeleri çağrısı yaptı ve “Biz hekimler mesleğimizi korkuyla değil, sevgi ve güvenle yapmak istiyoruz” ifadesine yer verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam