DOLAR 27,1176 0.44%
EURO 28,9355 0.56%
GBP 33,3495 -0.22%
ALTIN 1.673,790,01
BITCOIN %

Tüccara Peşkeş Çekmeye Çalışıyorlar

ABONE OL
9 Mayıs 2015 10:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği tahıl üreticilerine, arpa fiyatları ve alım koşulları belirlenmeden ürünlerini satma konusunda temkinli davranmaları çağrısında bulundu. Çiftçiler Birliği Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle yaptığı yazılı açıklamada, “geçen yılı kuraklıkla boğuşarak geçiren çiftçilerin, bu yıl da Tarım Bakanı ve bürokratları tarafından bir başka felakete sürüklenmek istendiklerini” savundu.
Kelle açıklamasında “Bu hafta başından beridir devam eden ürün fiyatı belirleme çalışmalarında maliyetimizi göz ardı eden Tarım Bakanlığı yetkilileri şimdi de kendilerinin de çok iyi bildikleri maliyetleri inkar etmekte ve kabul etmemekte, bu da yetmezmiş gibi sanki memlekette her şey tamammış gibi şimdi de ürettiğimiz ürünü serbest piyasa adı altında birkaç tüccara peşkeş çekme ve sorumluluktan kurtulma çabası içine girmiştir” ifadelerini kullandı.
Kelle, hükümetin maliyetinin altında arpa fiyatı vermeye çalıştığını ileri sürerek, Bakanlığın tüm tarım kesimine adil davranması gerektiğini kaydetti.
Kelle, “Çiftçiler Birliği olarak üreticilerimize kendi selametleri açısından gerek arpa fiyatı gerekse ödeme konuları netleşmeden ürün satma ve teslim etme konusunda telkinli davranmaları çağrısında bulunmak başlıca sorumluluklarımız arasında bulunmaktadır. Aksi takdirde istenen bu oyuna alet olunmayacağını bu vesile ile belirtmek isteriz” dedi.Kelle, Bakanlık ve hükümeti tutumundan vazgeçerek “aklı selime ve diyaloga” davet etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam