DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
GBP 39,4560 0.03%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15889511,52%
Ticaret Odası da artık TDT’de gözlemci: Tatar’dan iş dünyasına “hayırlı olsun” mesajı

Ticaret Odası da artık TDT’de gözlemci: Tatar’dan iş dünyasına “hayırlı olsun” mesajı

ABONE OL
8 Nisan 2023 12:25
Ticaret Odası da artık TDT’de gözlemci: Tatar’dan iş dünyasına “hayırlı olsun” mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’ne gözlemci üye oldu.

Ticaret Odası'nın  birliği gözlemci üyeliği, KTTO Başkanı Turgay Deniz'in katıldığı 7 Nisan'da Ankara'da düzenlenen TDT Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gözlemci üyeliği dolayısıyla KTTO'yu kutladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, yayımladığı tebrik mesajında,  "İş dünyamıza hayırlı olsun." dedi.

Tatar'ın mesajı şöyle:

“Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’ne gözlemci üyeliğini tebrik ediyorum. Bu önemli başarılarından dolayı Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Sayın Turgay Deniz’i ve çalışma arkadaşlarını da gönülden kutlarım. İş dünyamıza hayırlı olsun.

Devletimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyeliği statüsü kazanmasının ardından, meslek örgütlerimizin de aynı statüyle Teşkilata bağlı birliklere üye olmaya başlamaları bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

Bu memnuniyet verici gelişme de dahil olmak üzere, bizleri her platformda savunan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve Ticaret Odamız’ın gözlemci üyeliği elde etmesinde büyük çabaları bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.

Hisarcıklıoğlu’nu 7 Nisan 2023 tarihinde yapılan Genel Kurul’da Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’ne yeniden Başkan seçilmesinden dolayı da ayrıca kutlarım.

Bu vesileyle, yeni vizyonumuz çerçevesinde başlattığımız, Kıbrıs Türk Halkı’nın Devletini yüceltme ve Egemen Eşitliğini tescil ettirme mücadelesindeki en önemli somut gelişmelerden biri olan, Türk Devletleri Teşkilatı’na KKTC’nin gözlemci üyeliği statüsünü bize kazandıran başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm üye ülkelere de teşekkürlerimi yinelemek istiyorum.”

Geçen sene icra edilen Semerkant Zirvesi'nde gözlemci statüsü elde eden KKTC, geçtiğimiz mart ayında İstanbul'da yapılan TDT Zirvesi'ne katılmış ve bu bir ilk olmuştu.

Türk Devletleri Teşkilatı, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye ve Özbekistan'ı kapsıyor. KKTC ile birlikte Macaristan ve Türkmenistan da gözlemci statüsüne sahip.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam