DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
GBP 33,2632 -0.3%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 721890-0,05%
Tatar, Türkiye’den iş insanlarını ağırladı: Ülkeye yapılan yatırımlar gurur verici

Tatar, Türkiye’den iş insanlarını ağırladı: Ülkeye yapılan yatırımlar gurur verici

ABONE OL
8 Haziran 2023 15:30
Tatar, Türkiye’den iş insanlarını ağırladı: Ülkeye yapılan yatırımlar gurur verici
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) heyetini kabul etti.

Tatar kabulde yaptığı konuşmada, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Mücadelenin devam ettiğini dile getiren Ersin Tatar, son yıllarda yaşanan pandemi, ekonomik kriz ve deprem felaketinin yansımalarına rağmen KKTC’nin gelişmeye devam ettiğini belirtti.

"ÜLKEYE YAPILAN YATIRIMLAR GURUR VERİCİ"

Cumhurbaşkanı Tatar, ülkeye yapılan yatırımların gurur verici olduğunu kaydederek, KKTC’nin iklimi ve doğasıyla tercih edilen bir turizm adası olduğunu söyledi.

Maraş’a ziyaretçi akışının her geçen gün arttığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, yurt dışından ülkeye gelen öğrencilerle de, KKTC’nin bir eğitim adası konumunda bulunduğunu ifade etti. Tatar, üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin büyük başarılar gösterdiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgedeki en güçlü ülke olma potansiyelini artırarak, KKTC’nin hak ve hukukunu her zaman savunduğunu belirtti.

Yapılan yatırımların ülke adına büyük bir değer olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin daha da güçlenmesinin ve Kıbrıs Türk halkının güven içerisinde yaşayabilmesinin, en büyük temennisi olduğunu dile getirdi.

ASKON HAKKINDA

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ASKON, 1998 yılında kuruldu.

Türkiye çapında 8 binden fazla kurumsal üyesi bulunuyor.

Toplamda 1 milyonu aşkın istihdamı kapsayan iş gücü ve 10 milyar dolarlık ihracat katkı payı bulunan ASKON üyeleri; elektronik, enerji, bilişim, makine, otomotiv, inşaat, kimya, sağlık, tekstil, deri, gıda, tarım, hayvancılık, basın/yayın, ambalaj, hizmet, eğitim gibi 100’den fazla sektörü temsil ediyor.

ASKON, üyelerine sağlam adımlar atmaları için altyapı desteği verirken, ülkemizin küresel arenada rekabet gücünü artırmak için de araştırma geliştirme çalışmalarında bulunuyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan ASKON’un bugün, Anadolu’nun 34 farklı kentinde temsilcilikleri ve Brüksel, Newyork, Pekin, Cidde, Cakarta gibi dünyanın önemli ticaret merkezilerinde ofisleri bulunuyor.

(Bilgiler ASKON resmi sitesinden derlenmiştir.)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam