DOLAR 27,1135 0.43%
EURO 28,9709 0.65%
GBP 33,3919 -0.13%
ALTIN 1.673,760,01
BITCOIN 722097-1,90%

Siber, Azerbaycan-Türkiye İşadamları Birliği Heyetini kabul etti

ABONE OL
28 Temmuz 2015 12:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meclis Şeref Salonunda yer alan görüşmede, Cemal Yaygın başkanlığındaki heyete, KKTC Azerbaycan Bakü Temsilcisi Saadettin Topukçu da eşlik etti.

ATİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yaygın, Meclis Başkanı Siber’e heyette yer alan iş adamlarını tanıtarak, amaçlarının KKTC, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve KKTC’nin önemli bir ürünü olan narenciye ile patatese pazar yaratmak olduğunu vurguladı.

Yaygın, Rusya’nın büyük bir pazar olduğuna işaret ederek, “vatanımız” diye nitelediği KKTC’ye gerçekleştirdikleri bu ziyarette sektör odaları ile görüşeceklerini ve ticari anlamda neler yapabilecekleri ve pazarı nasıl geliştirebilecekleri konularında çalışacaklarını anlattı.  

Yaygın, ticari ilişkilerin gelişmesi için Kıbrıslı Türk işadamları ile karşılıklı ziyaretlerin de önemine vurgu yaptı.

Siber: Ticari ilişkilerin önemine değindi…

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de, ülkeler arası ticaretin siyasi işbirliklerinin önünü açtığı, geliştirdiği, hatta zaman zaman siyasetin önüne geçtiğine dikkat çekerek, ticari ilişkilerin önemine işaret etti.

Siber, karşılıklı ilişkilerin kültürel ve insan ilişkilerini de geliştirdiğini ifade ederek, büyük önem verdikleri işbirliklerinin daha iyi noktalara taşınmasını temenni etti.

Ülkenin önemli bir ürünü olan narenciyenin hak ettiği noktada olmadığına da dikkat çeken Siber, bu konuda gerekli adımların atılması ve narenciyenin hak ettiği değeri bulmasını istedi.

Konuşmaların ardından ziyaret anısına karşılıklı plaket teatisinde bulunuldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam