DOLAR 32,5535 0.03%
EURO 34,9072 0.15%
GBP 40,6899 0.23%
ALTIN 2.430,210,31
BITCOIN 2054826-4,46%
Seren Serengil tanık olarak dinlendi: Ece Erken’e bu olayların içinde olmak istemediğimi söyledim

Seren Serengil tanık olarak dinlendi: Ece Erken’e bu olayların içinde olmak istemediğimi söyledim

Seren Serengil tanık olarak dinlendi: Ece Erken’e bu olayların içinde olmak istemediğimi söyledim - Ece Erken'in eşi, Beşiktaş eski yöneticisi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesine ilişkin davada hakkında üç kez zorla getirilme kararı verilen Seren Serengil duruşmaya katıldı.

ABONE OL
17 Temmuz 2023 16:00
Seren Serengil tanık olarak dinlendi: Ece Erken’e bu olayların içinde olmak istemediğimi söyledim
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya 7 tutuklu sanık bulundukları cezaevinden getirilirken bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve taraf avukatları da duruşmaya katıldı.

SEREN SERENGİL TANIK OLARAK DİNLENDİ

Daha önce tanık olarak dinlenmesi için hakkında üç kez zorla getirilme kararı çıkartılan Seren Serengil bu duruşmaya katıldı. İfadesinde şunları söyledi:

“Ece’nin ve Şafak’ın arkadaşıydım. Taziyeye gitmiştik. Ev çok kalabalıktı. Ece’nin arkadaşı Sezer’in telefonunda bir beyefendiyle görüntülü konuşma yapılıyordu. Telefondaki kişi ‘Bana geldi teslim olmasını söyledim’ dedi. Sadece bunu duydum. Uzun bir konuşma oldu. Aralarında Galeria ya da silahla ilgili bir konuşma geçmedi. Ece ile aynı koltuktaydık. Konuşmanın tümünü hatırlamıyorum. Ece’ye ‘Ben neyin şahitliğini yapacağım, kimseyi tanımıyorum’ dedim. Ece bana ‘Silah almışlar hatırlamıyor musun?’ diye sordu. Ben de ‘Hatırlamıyorum’ dedim, mahkemeye gelmek istemediğimi söyledim. Bu olayların içinde sanatçı olarak olmak istemedim.”

Seren Serengil’in o dönem sevgilisi olan Mustafa Rahman Tohma da tanık olarak dinlendi. Tohma, “Ece’nin evine taziyeye gittik. Bir telefon konuşması oldu. 30 saniyesine denk geldim sadece. Silah konusu ya da tehdit konusu duymadım. Sonra da çıktık” dedi.

Duruşmada söz hakkı verilen Ali Yasak, “Ben de mağdurum. Seken bir mermi nasıl Şafak’a geldiyse bana da gelebilirdi. İddialar desteksizdir, ispat ortada yoktur. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu vuran Kadir Yasak ve diğer sanıklar da tahliyelerini talep etti.

Mahkeme restoranda çay servisi yapan çalışanın tanık olarak dinlenmesine, savcının varsa tevsi tahkikat taleplerini bildirmesine yoksa esas hakkındaki mütalaasını hazırlamasına karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Bakırköy’de Ahmet Yosunlu adına kayıtlı olan bir daire satışı için emlakçılık yapan Kerem Öztürk’e devredildi. Öztürk bu daireyi satmak için müşteri ararken apartmanın en üst katında oturan müşteki Suphi Malgaz ile daireye müşteri bulunması konusunda anlaştı. Suphi Malgaz, Kerem Öztürk’e 1 milyon 450 bin TL karşılığı daireyi alacak bir arkadaşı olduğunu söyledi. Daireyi Malgaz 1 milyon 650 bin TL’ye satarak alıcıdan 170 bin TL komisyon almış oldu. Kerem Öztürk ile Gökhan Karakan bu durumu öğrendikten sonra Malgaz’a bu miktarı kendilerine ödemesi gerektiğini söyledi. Taraflar bir anlaşmaya varamayınca Gökhan Karakan, Malgaz’ı öldürtmekle tehdit etti. Gökhan Karakan, Seccad Yeşil’e ulaşarak söz konusu parayı tahsil etmesini istedi. Seccad Yeşil, arkadaşı olan Kadir Yasak’a durumu anlattı. Yasak, Suphi Malgaz ile bir buluşma teklif etti. Bakırköy’de bir restoranda gerçekleşen görüşmede, Şafak Mahmutyazıcıoğlu Suphi Malgaz’ın yanında geldi. Mahmutyazıcıoğlu’nun Malgaz’a destek olması nedeniyle, Kadir Yasak ve Seccad Yeşil söz konusu parayı alamadı. Kadir Yasak ve Seccad Yeşil bu nedenle Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu hedef alarak 27 Ocak’ta cinayeti işledi.

Ali Yasak ve Abdulkadir Kara hakkında 4 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 12 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası istendi. Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında ise 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Diğer 9 sanık için de ‘Suçluyu kayırma’ suçundan değişen oranlarda hapis cezası istendi. (DHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam