DOLAR 33,1115 0.11%
EURO 36,3486 0.36%
GBP 43,1703 0.26%
ALTIN 2.618,290,17
BITCOIN 2127196-0,97%
Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek mesajı

Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek mesajı

Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek mesajı - Türkiye Değişim Partisi (TDP) bugün düzenlenen törenle, CHP'ye resmen katıldı. Törende konuşan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül seçimin ardından CHP ve Kılıçdaroğlu hedef tahtası haline getirildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu'na destek mesajı veren Sarıgül 'TDP olarak bu mücadeleye destek vermek için, demokratik parlamenter sisteme geçmek için tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis ve bağımsız yargı demek için CHP'de birleşiyoruz. Haklı ile haksız karşı karşıya gelmişse bizim yerimiz haklının yanıdır ve her zaman Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanıdır' dedi.

ABONE OL
23 Haziran 2023 11:15
Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

CHP listelerinden Erzincan milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül’ün genel başkanlığını yaptığı Türkiye Değişim Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Sarıgül şunları söyledi:

* Bugüne kadar makam mevki peşinde koşmadık. Hep sorunun parçası değil çözümün parçası oldu. Bugünkü davranışla da bunu kanıtladık. Benim arkadaşlarım zor olanı seçti, haksıızn değil haklının yanında olmayı tercih etti.

* Kurulduğumuz günden bugüne parlamenter sistemi savunduk. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis ve bağımsız yargıdan yana olduk. Türkiye’yi tek bir kişinin yönetmesine karşı olduğumuzu söyledik. Bu sistem devam ederse Meclis göstermelik, yargı göstermelik hale gelir. Bu sistem devam ederse Türkiye uygar dünyanın bir üyesi olmaktan çıkar.

* O kadar baskıya rağmen yapılan seçimler gösterdi ki bu yönetim sestemine karşı kuvvetli bir direnç var. Buyönetim sisteminin doğru olmadığını neredeyse Türkiye’nin yüzde 50’si kabul etmiyor.

* Bu inancın, bu dik duruşun mimarı Cumhuriyet Halk Partisi ve onun Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Şimdi de görüyorum ki CHP ve sayın Kılıçdaroğlu adeta bir hedef tahtası haline geldi.

* TDP olarak bu mücadeleye destek vermek için, demokratik parlamenter sisteme geçmek için tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis ve bağımsız yargı demek için CHP’de birleşiyoruz.

* Haklı ile haksız karşı karşıya gelmişse bizim yerimiz haklının yanıdır ve her zaman Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanıdır

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam