DOLAR 21,2517 1.39%
EURO 22,8716 1.77%
GBP 26,6413 1.25%
ALTIN 1.339,752,04
BITCOIN 568732-0,36%
kıbrıs haber

Neyimize gerek (!)

ABONE OL
24 Temmuz 2015 09:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mağusa Haber Ajansı

Önemli bir boşluğu doldurmak amacıyla 5 yıl önce 1,5 milyon TL yatırım yaparak, ülkeye geri dönüşüm fabrikası kazandıran iş insanı Mahmut Özdemir, devletin duyarsızlığı nedeniyle 300 kişinin kazanç sağladığı işine son vermek durumunda kaldı. Ülke ekonomisine her ay 250 bin TL kazandıran ve plastikten atık yaparak kadar birçok maddeyi geri dönüştürme kapasitesine sahip olan fabrikanın kurtulması için girişimlerde bulunan Özdemir’in çabaları sonuç vermedi.

Yetkililer duyarsız kaldı

Fabrikanın daha 5 ay öncesine kadar çalışır vaziyette olduğunu ve verimi artırmanın yollarını Eski Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’na izah ettiğini kaydeden Özdemir, bu girişiminden de sonuç alamadığını anlattı. Fabrikasını kurtarmak için yurtdışındaki evini sattığını anlatan Özdemir, gelmiş geçmiş hükümetlerin duyarsızlığı nedeniyle işlerin bu raddeye geldiğini, fabrikanın kapanmasının ardından hiçbir devlet yetkilisinin ilgilenmediğini ve çevrecilerin dahi duyarsız kaldığını söyledi.

Manevi destek istedi

Atık yağlardan plastiklere birçok maddeyi değerlendirme kapasitesi olan ancak kendi sigortasını dahi ödeyemeyecek duruma gelen fabrikasının yeniden açılması için devlet yetkililerine seslenen Özdemir, manevi destek talebinde bulundu.

“Güngör patlamaya hazır bomba”

Vahşi depolama alanı olarak kullanılan Güngör Çöplüğü’nü “patlamaya hazır bir bomba” olarak tanımlayan Özdemir, ileride yaşanacak olumsuzlukların önlenebilmesi için bu alanın ıslahına talip olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam