DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
GBP 42,9931 1.08%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19884703,39%
Mustafa Sarıgül: Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis istiyoruz

Mustafa Sarıgül: Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis istiyoruz

Mustafa Sarıgül: Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis istiyoruz - Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti olarak parlamenter sistemden yana olduklarını belirterek, 'Bir kişinin tek başına koskoca bir ülkeyi yönetmesini doğru bulmuyoruz. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargı istiyoruz.' dedi.

ABONE OL
13 Mart 2023 14:45
Mustafa Sarıgül: Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis istiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Mustafa Sarıgül: Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis istiyoruz

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapılması gereken çalışmaların başarıyla yönetilemediğini iddia etti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde tüm yetkilerin cumhurbaşkanına verildiğini belirten Sarıgül, “Bürokrasi hata yapma korkusuyla hiçbir şey yapmıyor, sorumluluk almıyor, inisiyatif kullanamıyor. Sistem sadece Sayın Erdoğan talimat verirse çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Sarıgül, deprem bölgelerindeki esnafa, çiftçiye kredi değil, hibe desteği verilmesi, depremzedelerin bankalara ve kooperatiflere olan borçlarıyla elektrik, su, doğal gaz ve telefon borçlarının silinmesi gerektiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Yapılacak konut ve iş yerleri depremzedelere bedelsiz verilmelidir. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına koşul aranmaksızın ölüm aylığı bağlanmalıdır. Depremde yaralanan veya engelli hale gelen vatandaşlarımıza özel hastaneler dahil olmak üzere tedavi, ilaç, protez, araç ve gereçlerin ücretsiz verilmesi şarttır.”

Seçim tarihinin açıklanmasının ardından ittifak arayışlarının hızlandığına işaret eden Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi olarak parlamenter sistemden yanayız. Bir kişinin tek başına koskoca bir ülkeyi yönetmesini doğru bulmuyoruz. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargı istiyoruz.” dedi.

Sarıgül, bu amaca hizmet eden ve ilkelerine uyan işbirliklerini destekleyeceklerini kaydetti. (AA)

Sarıgül: Vatandaşın "Nerede bu devlet?" demesi yadırganmamalıİlginizi ÇekebilirSarıgül: Vatandaşın "Nerede bu devlet?" demesi yadırganmamalı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster Cumhurbaşkanı deprem Hibe hibe desteği Hükümet Kahramanmaraş Meclis Ölüm Protez seçim TDP Türkiye Türkiye Değişim Partisi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam