DOLAR 32,5120 -0.02%
EURO 35,0585 0.09%
GBP 41,5791 0.23%
ALTIN 2.432,830,02
BITCOIN 2108597-0,69%

Meclis Genel Kurulu Sona Erdi

ABONE OL
18 Mayıs 2015 14:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Meclis Genel Kurulu’nda Ekonomi, Maliye Bütçe ve Plan Komitesi’nin tasarıya ilişkin raporunun okunmasının ardından, ilk sözü alan UBP Milletvekili Ersin Tatar, muhtarların önemine işaret ederek, tasarının hayırlı olmasını temenni etti. Tatar, değişiklik yasa tasarısının komitede oy birliğiyle kabul edildiğini hatırlattı. 

ANGOLEMLİ

TDP Gazimağusa milletvekili Hüseyin Angolemli de, değişiklik yasa tasarısının muhtarların işlerini kolaylaştırmak için önemli bir adım olduğunu belirterek, tasarıya olumlu oy vereceklerini kaydetti.

Angolemli, ancak muhtarlara haksızlık yapıldığını savunarak, muhtarların göreve seçimle geldiğini ve maaş alması gerektiğini söyledi.

Tasarıda muhtarlar yanlış iş yaptıkları zaman ceza uygulanacağı yönündeki maddeyi eleştiren Angolemli “ Her şeye rağmen olumlu bir başlangıç” olduğunu söyledi.

ULUÇAY

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay da, muhtarların var olan bir sorununun bugün çözüleceğini ifade ederek, muhtarların aldığı mali katkı karşısında fatura makbuz ibraz etmesi gerektiğini hatırlatarak, bugün bu sorunu ortadan kaldıracaklarını kaydetti.

Bugün değişiklik yasa tasarısının onaylanmasıyla, muhtarların harcamalarını fatura makbuz olarak ibraz etmek zorunda kalmayacaklarını söyleyen Uluçay, yapılan değişiklikle muhtarların sunduğu hizmetleri kaymakamlıklara iletmeleri ve vatandaşların pul getirme zorunluluğunun giderilmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Bunun hem vatandaşlara, hem de muhtarlara kolaylık sağlayacağına dikkat çeken Uluçay, bundan sonraki süreçte muhtarların daha güzel işler yapacağına inanç belirtti.

Uluçay, yasanın geçmesinde katkı koyan herkese teşekkür etti.

Tasarı hakkındaki konuşmaların tamamlanması ardından, tasarı madde madde okunarak bütünü oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis Genel Kurulu’nun gelecek oturumu 21 Mayıs Perşembe günü  saat 10.00’da yapılacak. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam