DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
GBP 23,7803 -0.42%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 5456000,03%
kıbrıs haber
kıbrıs haber
  • Yeni Bakış Gazetesi
  • KIBRIS
  • Ktams: Tek Çıkış Yolu Kıbrıs Sorununun Çözümü… Liderler Derhal Görüşme Masasına Gelmelidir

Ktams: Tek Çıkış Yolu Kıbrıs Sorununun Çözümü… Liderler Derhal Görüşme Masasına Gelmelidir

ABONE OL
18 Kasım 2014 12:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, Kıbrıs Tük toplumunun içinde bulunduğu belirsizlik, gelecek kaygısı ve ekonomik dışa bağımlılıktan tek çıkış yolunun Kıbrıs sorununun çözümü olduğunu savunarak, liderlerin derhal görüşme masasına gelmesi gerektiğini belirtti.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada,  görüşmelerde geline son noktanın  Kıbrıs Türk toplumu açısından ümit verici olmadığını, görüşmelerde  sıfır noktasına dönüldüğünü dile getirdi.

Doğu Akdeniz’deki doğal gazın,  çözüm sürecinin tıkanmasına neden olduğu kaydeden Kaptan, İki toplumun refahı ve gelişmesi için değerlendirilmesi gereken bu doğal zenginlik ne yazık ki çözüm sürecinin önünü tıkamak için kullanılmaktadır ifadelerini kullandı.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na eleştirilerde bulunan Kaptan, Kıbrıslıların güvenli ve istikrarlı bir geleceğe ihtiyaçları olduğunu bunun da çözümle mümkün olacağını belirtti.

Sendikalara ve sivil toplum örgütlerine bu aşamada büyük görev düştüğünü söyleyen Kaptan, Bölgemizde gerginliği tırmandırıcı tüm faaliyetlere  bir an önce son verilmeli, tüm tarafların kazanacağı, eşitliğe dayalı adil bir ortaklık için liderler derhal  görüşme masasına gelmelidir dedi.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam