DOLAR 19,0746 0.05%
EURO 20,5216 0.06%
GBP 23,4195 0.04%
ALTIN 1.211,00-0,06
BITCOIN 5326070,77%
kıbrıs haber
kıbrıs haber

Köylü İsyanlarda

ABONE OL
12 Temmuz 2015 14:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eniz ORAKCIOĞLU

Güzelyurt’a bağlı Kalkanlı Köyü sakinleri, yıllardır yollarının asfaltlanmamasından dolayı büyük mağduriyet yaşıyor.

 

Köyün sürekli büyüyüp gelişmesine rağmen yolun hala asfaltlanmaması vatandaşın araçlarına verdiği zararın yanında ruh sağlığını da etkiliyor.

 

Yeni Bakış’a “Kimse bu yollarla medeniyetten bahsetmesin” diye isyan eden köylüler, bölgede ilk inşaatın 2006’da başlatıldığını buna karşın elektriğin 5 yıl sonra köye ulaştığını kaydetti.

 

Güzelyurt’a bağlı Kalkanlı Köyünde Yaşam Sokak ve Civar mahalle sakinleri sokak üzerine yıllar içinde birçok ev inşa edildiğini, ancak hala asfalt dökülmediğini belirterek, adete isyan etti. Vatandaş yetkililere tepkisini şöyle dile getirdi; “Güzelyurt Kaymakamlığı, Karayolları Dairesi Müdürlüğü, Güzelyurt Belediyesi, sizce bu yollarda evlerimize gitmek mümkün mü? Araçlarımıza yazık değil mi? Bizlere reva görülen bu yollar mı? Sorunlarımızla ilgilenecek yetkililer arıyoruz.”

 

“2006’dan beri asfalt bekliyorlar”

Bölgede ilk inşaatın 2006’da başlatıldığını ve elektriğin  2011’de yani 5 yıl sonra  verildiğini belirten bölge halkı, 2015 yılına geldiklerinde ise  hane sayısının oldukça arttığını ve 2006’dan beri yola asfalt yapılması için sabrettiklerini dile getirdi. Bölge halkı yola asfalt dökülmemesinden ve yetkililerin ilgisizliğinden şikâyetçi olurken, bir yandan da umutsuzluklarını dile getirdi.

 

“Kimse bu yollarla medeniyetten bahsetmesin”

Sosyal medyayı da kullanarak  yetkililere sesini duyurmak isteyen Kalkanlı halkı, “Desteğinizi bekliyoruz. Verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Saygılarımızla Kalkanlı gençliği”, “Kimse bu yollarla medeniyetten bahsetmesin”, “Bu yollara ne potin, ne de lastik dayanır” gibi iletilerle durumun ciddiyetini ortaya koymaya çalıştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam