DOLAR 21,2517 1.4%
EURO 22,8669 1.69%
GBP 26,5662 1.06%
ALTIN 1.328,351,18
BITCOIN 568451-0,45%
kıbrıs haber
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni açıklamalar! Kararını duyurdu

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni açıklamalar! Kararını duyurdu

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni açıklamalar! Kararını duyurdu - Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için 'Adaylığının dayatılmasına karşıyız' çıkışıyla dikkat çeken İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, 'Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım' dedi.

ABONE OL
24 Mart 2023 21:55
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni açıklamalar! Kararını duyurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni açıklamalar! Kararını duyurdu

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Adaylığının dayatılmasına karşıyız” çıkışıyla dikkat çeken İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu.

“BİLEREK YANLIŞI SAVUNMADIM”

Milletvekilliği adaylık başvurusunda bulunmadığını söyleyen Ağıralioğlu, şu mesajları paylaştı:

* “Elli yıllık ömrümü ve mücadelemi sadece ve sadece kendisine adadığım; Aziz Türk Milleti: Bildiğiniz üzere, siyaseti kalbimle yapıyorum ve hep muhafaza etmeye gayret gösterdiğim nezaketli bir üslup hattı üzerinde konuşmaya gayret ettim, eleştirilerimi yaptım ve de mücadele ettim.

* Bugüne kadar da hep inandıklarımı konuştum, hep kalbimden gelenleri ve doğru bildiklerimi söyledim. Hiç riyakârlık yapmadım, milletime hiç yalan söylemedim, ne arkadaşlarımı ne milletimi kandırmadım ve bilerek yanlışı savunmadım. Bu dosdoğru istikamet üzere de bir hat inşa ettim.

* Siyasi rakiplerimize tenkitlerimizi ifade ederken kullandığım dile özellikle dikkat ettim. Ayrıştıran, kutuplaştıran ve milletimizi bıktıran kavga, hakaret ve tehdit diline de asla tevessül etmedim. Milletimizin hakkı için haykırdım ve doğru bildiklerimi de ısrarla savundum.

“KENDİ ADIMA BU VEBALE ORTAK OLMAYACAĞIM”

* Bildiğiniz üzere, TBMM’de düzenlediğim basın toplantısı ile itirazlarımı ve şerhlerimi de ilkeli siyaset ve şahsiyetimize borcumuzun bir gereği olarak milletim ile paylaştım. Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım.

* İrademi beyan ettim. İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.

* Benim kararım, daha önce ifade ettiğim kendi sözlerimin gereğidir. Beş yıldır birlikte mücadele ettiğim; kendilerini çok sevdiğim, kendilerinin de beni çok sevdiğine inandığım İYİ Parti ailesinin hiçbir ferdinin, bu itiraz sebebiyle üzülmesini ve itham edilmesini de asla istemem.”

'Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamasından Akşener'in haberi yoktu'İlginizi Çekebilir'Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamasından Akşener'in haberi yoktu'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam