DOLAR 31,0937 0.33%
EURO 33,7144 0.21%
GBP 39,4880 0.32%
ALTIN 2.025,960,46
BITCOIN 1585049-0,63%
  • Yeni Bakış Gazetesi
  • KIBRIS
  • İngiltere Başbakanlığı Avrupa Ve Küresel İşler Sekretaryası Direktörü Lapsley, Kıbrıs Konusunda Ada Halkının Kalıcı Çözüme İhtiyacı Olduğunu Kaydetti

İngiltere Başbakanlığı Avrupa Ve Küresel İşler Sekretaryası Direktörü Lapsley, Kıbrıs Konusunda Ada Halkının Kalıcı Çözüme İhtiyacı Olduğunu Kaydetti

ABONE OL
17 Kasım 2014 12:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiltere Başbakanlığı Avrupa ve Küresel İşler Sekretaryası Direktörü Angus Lapsley, Kıbrıs konusunda ada halkının kalıcı çözüme ihtiyacı olduğunu kaydetti.

AngusLapsley, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Ankara’da AA muhabirinin sorularını cevapladı.

KIBRIS VE HİDROKARBON REZERVLERİ

Lapsley, “Hükümetimizin de belirttiği gibi Kıbrıs’ın ihtiyacı olan barış süreci sadece ada haklının barış ve refahı için değil bölgedeki sorunların çözümü için de önemli olacaktır” dedi.

Tarafların Kıbrıs meselesinin çözümünün bölge için önemini anlaması gerektiğini vurgulayan Lapsley, bölgedeki enerji kaynaklarının paylaşımının karmaşık bir konu olduğunu ancak bölgenin Güney Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi olduğuna inanan İngiltere’nin bu alanın kullanım hakkının Güney Kıbrıs’ta olduğunu düşündüğünü söyledi.

Lapsley, “Biz aynı zamanda bölgeden çıkarılacak hidrokarbon kaynaklarının adadaki iki toplum tarafından ortaklaşa kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. İnanıyoruz ki taraflar tansiyonun düşürülmesi ve yapıcı hamlelerin yapılması yolunda Birleşmiş Milletler heyetine yardımcı olacaklardır” şeklinde konuştu.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam