DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
GBP 41,6058 0.85%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21814120,79%
İmamoğlu: Bir avuç insan için değil 86 milyon için yola çıktık

İmamoğlu: Bir avuç insan için değil 86 milyon için yola çıktık

İmamoğlu: Bir avuç insan için değil 86 milyon için yola çıktık - İBB Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Kırklareli’nde vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu, “İktidar istiyoruz. Niçin? Bir avuç insan değil, bir kişinin iktidarı hiç değil, bir ailenin iktidarı asla değil. Biz, 86 milyon insanımızın iktidarı için yola çıktık” dedi.

ABONE OL
30 Mart 2023 15:20
İmamoğlu: Bir avuç insan için değil 86 milyon için yola çıktık
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

İmamoğlu: Bir avuç insan için değil 86 milyon için yola çıktık

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Kırklareli’yi ziyaret etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün de eşlik ettiği İmamoğlu çifti, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile eşi Sibel Kesimoğlu rehberliğinde kentte bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İmamoğlu ve beraberindeki heyetin kentteki ilk durağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı şeklinde inşa edilen Yayla Mahallesi’ndeki “Atatürk Evi” oldu.

Müze ziyaretinin ardından Cumhuriyet Caddesi’ne geçen İmamoğlu, Albayrak ve Kesimoğlu, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Vatandaşların ve esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, yurttaşlardan gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getirdi.

KILIÇDAROĞLU, AKŞENER VE YAVAŞ’IN SELAMLARINI İLETTİ

Esnaf ziyaretinin ardından Kırklareli Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden İmamoğlu, belediye meclisinde kısa bir konuşma yaptı. İmamoğlu, ikinci konuşmasını ise, belediye binası önündeki Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran coşkulu vatandaş topluluğuna yaptı.

Vatandaşlara; Millet İttifakı’nın kurucu liderleri CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa liderleri ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş’ın selamlarını ileten İmamoğlu, konuşmasında özetle şunları söyledi:

“ÖNCELİKLE DEMOKRASİMİZİ RAYLARINA OTURTACAĞIZ”

* Çok önemli bir yolculuk bu. 2023 yılı, Cumhuriyet’imizin 100’ncü yılı. Başka şeyler konuşmak isterdik. Başka hedefleri bugün bu meydanda anlatmak isterdik. Ancak, öncelikli yapmamız gereken sorumluluklarımız var. Nedir bu sorumluluklar? Öncelikle demokrasimizi raylarına oturtacağız. Bu memlekette hak hukuk, adalet unsurlarını tekrar güçlü bir şekilde memleketimizin önüne koyacağız. Aynı zamanda eğitimden ekonomiye, sağlıktan tarıma, aklınıza gelebilecek bütün unsurlarla ilgili yoğun bir çalışmanın içerisinde olacağız. Yani yeniden bir yapılanma, bir revizyona ihtiyacı var memleketimizin.

* Memleketimiz, büyük kayıplar yaşadı. Son yıllarda ciddi sorunlar yaşadı. Bu sorunları rehabilite edecek, düzeltecek bir döneme ihtiyacımız var. Onun için yola çıkıyoruz. Onun için büyük bir ittifak ortaya koyuyoruz.

“86 MİLYON İNSANIMIZIN İKTİDARI İÇİN YOLA ÇIKTIK”

* İktidar istiyoruz. Niçin? Bir avuç insan değil, bir kişinin iktidarı hiç değil, bir ailenin iktidarı asla değil. Biz, 86 milyon insanımızın iktidarı için yola çıktık. Biz, bu memleketin gençleri, çocukları, hayallerini bu ülkenin sınırlarının dışına değil, bu ülkenin topraklarında gerçekleştirmeleri için yola çıktık.

* Biz bu ülkede, 100’ncü yılında Cumhuriyet’in, dünyanın 21 yüzyılında, kız çocuklarımızın okullara gidemediği, eğitimi yeterince alamadığı, memleketin neresinde olursa olsun, özellikle kız çocuklarımızın hiçbir şiddete maruz kalmadığı bir ülke olmak için yola çıktık.

“ŞU ANDA BU MEMLEKETTE ÜNİVERSİTELER NİÇİN KAPALI?”

* Biz bu ülkede, gençlerimizi nasıl görüyoruz biliyor musunuz? Hani birileri gibi, ‘Giderse gitsinler’ diyen değil… Oy vermesi için de değil. Yani gençlere oy deposu diye bakan biri olarak da değil, asla. Ben, kendimi nasıl görüyorum biliyor musunuz? Bu ülkede 15-30 yaş arası kaç gencimiz var? Sayısını söyleyeyim: 21 milyon gencimiz var. Ben, sırtımı onlara yaslamak için yola çıktım.

* Gençlerimiz fikirlerini her yerde söyleyecek. Gençlerimizi hiç kimse susturamayacak. Onlar özgürleştikçe, üretecekler. Onlar özgürleştikçe, memleketin en yaratıcı unsurları olacaklar. İşte bugünün iktidarı, ortaya koyduğu yasaklarla, onların önüne engelleri diziyor. Allah aşkına, sorarım size: Şu anda bu memlekette üniversiteler niçin kapalı? Aklınız alıyor mu? Bunu nereye sığdırabilirsiniz? Gençlerin eğitimi alamaması için bile karar alabilecek kadar gözleri kararmış, beyinleri ne yazık ki başka türlü çalışan insanlardan bu memleket kurtulsun diye yola çıkıyoruz.

* Özgür üniversiteler, kapılarında tomalar, tanklar bekleyen değil; dünyanın ilk 100’üne, 500’üne giren, bilim üreten, ilim üreten, fikir üreten, icatlar yapan, üniversiteleri büyüsün diye, Boğaziçi, İTÜ, İstanbul Üniversitesi hak ettiği yere gelsin diye, yola çıkıyoruz.

“14 MAYIS’TA EVİNE YOLLAYACAĞIZ”

. Hak ettiğimiz yerde değiliz. Bu memleketin üreten insanlarıyla çok hızlı yol alırız. Ama prangalarımız var. Bunlardan kurtulmalıyız. Şu anda bu memleketin en büyük sorunu ne biliyor musunuz? Diyor ki bir akıl: ‘Ben bilirim. Ben yaparım. Ben ne dersem o doğru.’ Allah aşkına burada anneler, babalar var. Gülümseyerek soruyorum. Bizim de eşimle beraber üç evladımız var. Hepimizin evlatlarını Allah bağışlasın. En küçüğünden, bebeğinden, anne-baba olarak bir gün ona ‘Ben bilirim’ diye dayatın, size etmediğini bırakmaz. Size evindeki yaşamı zehir eder. Vallahi o ‘Ben’ diyen aklı, hemen 14 Mayıs’ta evine yollayacağız.

* Hangi akıl gelecek? Vatandaşına yüzünü dönen, bu memleketin 86 milyon insanının fikrinden faydalanan, şu zenginliğin farkında olan, onlarla düşünen, onlarla üreten, onların hakkını savunan, bu memleketin zenginliklerini onlarla paylaşan, bir avuç insanla değil, milletiyle paylaşan akıl iktidara geliyor.

“OYUMUZU MİLLET İÇİN KULLANACAĞIZ”

* Amasız, fakatsız; efendim sağcıymış, solcuymuş, ocuymuş, bucuymuş, yok. Memleketimin en kuzeyinden en güneyine, en batısından en doğusuna, her yurttaşımızla, 86 milyon insanımızın birini bile ayırmadan, her vatandaşımızla bu yolculuğa çıkacağız. Oyumuzu, millet için kullanacağız. Oyumuzu, milletin iktidarı için kullanacağız. Oyumuzu, Millet İttifakı için kullanacağız

* Biz, bir aile iktidarı kurmaya gelmiyoruz. Biz, partili insanların yetki sahibi olduğu bir ortamı kurmaya gelmiyoruz. Biz, devletin kadrolarında, bu ülkenin evlatları sınavlarda haksızlığa uğrayarak değil, liyakatiyle yükselen bir ülke var etmek için geliyoruz. İşte onun için en büyük zenginliğinden faydalanan bir iktidar olacağız.

“DEMOKRASİ TOKADI NAKAVT EDER”

* Biz İstanbul’da bir seçim yaşadık. Ne yaptılar? İstanbul’da seçimi kazanmak için ellerinden geleni yaptılar. Hatta her türlü kirliliği, her türlü karalamayı yaptılar, yine de seçimi kazandık. Yetinmediler, seçimi elimizden almaya kalktılar. Seçimi iptal etmeye kalktılar. Ne yaptı bizim milletimiz? Sandıkta öyle bir demokrasi tokadı attı ki, hala akılları başına gelmedi, hala. Hala başları dönüyor.

* Varsa yoksa İmamoğlu. Ya bir belediye başkanına bu kadar uğraşılır mı? Sebebi ne biliyor musunuz? O milletin demokrasi tokadı öyle sert ki, hala sendeliyor. Var mısınız o sendeleyeni yere düşürmeye? Var mısınız bir demokrasi tokadı da atmaya? Hep beraber yapacağız. Bu demokrasi tokadı, nakavt eder.

* Ama iyi tarafı şu: Hemen kalkarsın, seni evine yollar. Öyle boks ringi gibi değil. Bunu başaracağız. Önümüzdeki günlerde birçok politikayı, inanın tarımdan ekonomiye, sağlıktan kültüre, sanata, bilime, teknolojiye, memleketin yirmi birinci yüzyılda dünyada bir ‘maraba’ değil, birinin taşeronu değil, ana üretici bir ülke olmayı başaracağız hep birlikte. Ben, benim evladımın, üç çocuğumun, iki oğlumun, bir kızımın, bir taşeron ülkenin evladı olmasını istemiyorum.

* Seçime kadar çok çalışmanız lazım. Herkesle güler yüzlü konuşun. ‘Bu canımızı sıkan tutumları, tavırları bize yansıtan, yaşatan, her akşam televizyon programlarında, mitinglerinde insanlarını döver gibi konuşan insanlardan kurtulmak istiyoruz’ deyin.

 “ACIDAN OY DEVŞİRMEYE KALKAN AKILDAN KURTULACAĞIZ”

* Deprem bölgesine gidip, ‘Aman aman hemen bir temel atalım, iki yere beton dökelim, üç yerde sallanan demirlere beton fışkırtalım…’ Bakın; bu kötülük. Bakın; bu kötü akıl. Depremin yarattığı acıdan, insanlarımızın ihtiyaçlarından oy devşirmeye kalkan akıldan kurtulacağız. Kardeşim, orada yaşayan insanlarımızın önce barınma ihtiyaçlarını çözelim. Acil ihtiyaçlarını çözelim.

KESİMOĞLU: “BİR KADER SEÇİMİNE GİDİYORUZ”

Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu da konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Artık burada aday yok. Burada Cumhurbaşkanı yardımcımız var. Kırklareli’nden, Cumhuriyet Meydanı’ndan, Türkiye’ye haykırıyoruz. Geliyor gelmekte olan. Ayak sesleri geliyor. Ne diyor? ‘Ben Kemal, geliyorum.’ Bir kader seçimine gidiyoruz. Ama sonuç, bugün buradan belli. Her şeyi çok güzel olacak. Hep birlikte ayağa kalkacağız. Ülkenin kaderine el koyacağız.”

İmamoğlu, konuşmasının ardından, vatandaşların yoğun ilgisi altında Edirne’ye doğru yola çıktı.

İmamoğlu, 'En büyük dileğim...' diyerek Erdoğan'a gönderme yaptıİlginizi Çekebilirİmamoğlu, 'En büyük dileğim…' diyerek Erdoğan'a gönderme yaptıEkrem İmamoğlu'ndan çağrı: Açıklama yapmaya davet ediyorumİlginizi ÇekebilirEkrem İmamoğlu'ndan çağrı: Açıklama yapmaya davet ediyorum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam