DOLAR 19,0420 0.1%
EURO 20,6981 0.96%
GBP 23,4113 0.47%
ALTIN 1.209,861,91
BITCOIN 535240-0,75%
kıbrıs haber
kıbrıs haber

İki Toplumlu Staj Programı “leadıng By Example” Tanıtım Toplantısı Ara Bölgede Yapıldı

ABONE OL
15 Mayıs 2015 14:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eylül 2015-Nisan 2016 tarihleri arasında 3 ayı geçmeyecek aylık 500 Euro ödemeli şekilde planlanan programda başvurular 4 Eylül’e kadar sürecek ve Kıbrıslı Türkler Rum toplumunda; Kıbrıslı Rumlar da Türk toplumunda staj yapma olanağı elde edecek.

Ara bölgedeki Chateau Status restoranda konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısına Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros ve Rum kesiminden “Kıbrıs Sanayi ve Ticaret Odası” Başkanı Manthos Mavromatis katılarak programla ilgili bilgi verdi.

MAVROMATİS: “ÇÖZÜME DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ”

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Mavromatis, Kıbrıs sorununda eşsiz bir fırsat yakalanan dönemde ortak hedef barış ve çözümün yakalanacağına olan inancını dile getirdi ve odalar olarak çözüme katkı destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Mavromatis, gerçek hayata dönük pratik ve uygulanabilir projeleri hayata geçirmek istediklerini kaydederek, şu anki statükonun kabul edilir olmadığını ve çözümsüzlüğün Ada’nın her iki tarafındaki kişilerin hayatını negatif etkilediğini belirtti.

TOROS: “YENİ BAŞLANGIÇ OLSUN”

KTTO Başkanı Fikri Toros da iki odanın sıkı işbirliğinin devam ettiğini belirterek, Kıbrıs’ta bugün yeniden başlayacak müzakere sürecinde iki liderin çözüm çabalarına destek verdiklerini ve bugünün tüm Kıbrıslılar ve gelecek nesiller için yeni bir başlangıç olmasını diledi.

Toros, müzakerelere katkı yapma yanında odaların günlük hayata dair sorunlar üzerine de eğileceğine işaret eden Toros, halklar arasında güven yaratılması için çalıştıklarının herkesin malumu olduğunu söyledi.

Toros, iki toplumlu staj programının kişileri bir araya getirerek diğer toplumda çalışma fırsatı yaratmasının mükemmel bir fikir olduğuna inandığını belirterek, programda katkısı bulunan Avrupa Komisyonu ve Rum Sanayi ve Ticaret Odası’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardında projenin sunumuna geçildi.

Projeyle ilgili daha detaylı bilgi ve başvuru formları www.ktto.net ve Ticaret Odası’ndan 2283760 numaralı telefondan Şaziye Altuner’e ulaşılarak elde edilebiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.