DOLAR 32,5871 0.33%
EURO 34,8258 0.2%
GBP 40,4531 -0.4%
ALTIN 2.508,280,97
BITCOIN 20995682,98%

İçişleri Bakanı Uluçay, Gazeteciler Birliği Heyeti İle Görüştü

ABONE OL
18 Kasım 2014 12:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

ULUÇAY: BASIN YASASI’NI İLERİ GÖTÜRMEYE HAZIRIM

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay, Basın Yasası konusunda yapılan çalışmaları ileri götürmeye ve elinden gelen katkıyı koymaya hazır olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay bugün Gazeteciler Birliği Başkanı İzzet Volkan ve berberindeki heyeti kabul etti.

Gazeteciler Birliği Başkanı İzzet Volkan, gazeteciliğin özveri ve fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu, gazetecilerin zor şartlarda mesleklerini icra ettiklerini kaydetti.

YASA GÜNÜMÜZ KOŞULLARINA UYGUN DEĞİL

Avrupa Birliği müktesebatına uyumlu, çağdaş ve demokratik bir Basın Yasası çıkarılması gerektiğini söyleyen Volkan, yürürlükteki yasanın günümüz koşullarına uygun olmadığını belirtti.

Geçmiş dönemlerde, Gazeteciler Birliği lokalinin yer aldığı arazinin bir bölümünün Meslek Okulları Kompleksi yapılması için alındığı ve birliğe başka bir yerde arazi verildiğini söyleyen Volkan, bu konularla ilgili yasal işlemin tamamlanmadığını belirtti.

Volkan, yasa ve arazi konusundaki Uluçay’dan destek istedi.

ULUÇAY: İLERİ GÖTÜRMEYE HAZIRIZ

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay da Basın Yasası konusunda çalışma yapıldığını söyleyerek, elinden gelen katkıyı koymaya hazır olduğunu ifade etti. Uluçay, arazi ile ilgili ise yasal prosedüre bakmak gerektiğini dile getirdi.

Doğru haberin kamuoyuna yansıtılması ve doğru bilgilendirme yapılmasının önemli olduğuna vurgu yapan Uluçay, bazen yanlış anlamaların söz konusu olabildiğini belirtti.

Müfettişlerin, Gazimağusa Kaymakamlığı’na yapılan bir nakil dolayısıyla başlattığı süresiz greve değinen Uluçay, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun yatay geçişi nakil olarak yaptığını ancak bunun üçlü kararname ile atama şeklinde algılandığını, bu yönde bazı haberler yayınlandığını kaydetti.

Uluçay, arazi konusu ve Basın Yasası’nı ileri götürmeye hazır olduklarını belirtti.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam