DOLAR 31,0866 0.31%
EURO 33,7317 0.26%
GBP 39,5169 0.4%
ALTIN 2.025,630,45
BITCOIN 1585357-0,56%

Göç Yasasına Dur De İnsiyatifi Hazırlanan 49 Yasa Tasarısını Milletvekillerine İletecek

ABONE OL
13 Kasım 2014 11:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lefkoşa, 13 Kasım 14 (T.A.K.): Göç Yasasına Dur De İnsiyatifi, yarın Meclis bahçesinde toplanarak açıklama yaptıktan sonra hazırladıkları 49 Yasa Tasarısını tüm milletvekilleri adına alındı belgesi karşılığında Meclis’in ilgili birimine teslim edecek.

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi adına yaptığı yazılı açıklamada, Mecliste yarın saat 10.00’da toplanacaklarını kaydetti.

Özkardaş, Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi’nin, Kamu Çalışanlarının Maaş, Ücret ve Diğer Ödenekleri’ni Düzenleyen Yasa kaldırılıp, eşit işe eşit ücret uygulanana kadar mücadelesini sürdürme kararlılığında olduğunu vurguladı.

Dün sokaklarda kendileriyle birlikte yasaya karşı mücadele edenlerin, bugün hükümette olduklarını ancak şimdi tavır değiştirdiklerini savunan Özkardaş, hükümete çeşitli eleştirilerde bulundu.

Özkardaş şöyle devam etti:

Geçmişte Göç Yasasını Meclis’ten geçiren Ulusal Birlik Partisi, şimdilerde hükümete ‘Hodri Meydan’ çekiyor ve diyor ki; ‘Haydi bu yasayı kaldırın, bizde size destek verelim’. Madem ki bu yasayı kaldırmak istiyorsunuz, Göç Yasasına Dur de İnsiyatifi olarak hazırlanmış olan Yasa Tasarısını tüm milletvekillerine vereceğiz. Bakalım kim ne kadar samimidir. Bundan sonra ise ‘Hodri Meydan’ diyenlerin sözlerinde durup durmadıklarını görecek ve ona göre strateji uygulayacağız.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam