DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
GBP 41,6058 0.85%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21793120,50%
Fenerbahçe'den, Avrupa Süper Ligi açıklaması!

Fenerbahçe'den, Avrupa Süper Ligi açıklaması!

Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın UEFA ve FIFA'nın 2021'de Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasını engelleyerek rekabet yasasına aykırı hareket ettiğine karar...

ABONE OL
21 Aralık 2023 18:20
Fenerbahçe'den, Avrupa Süper Ligi açıklaması!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

2021 yılında gelirleri artırmak adına UEFA Süper Lig projesi ortaya atılmıştı. Premier Lig’den Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal ve Tottenham, Serie A’dan Juventus, Milan ve Inter, La Liga’dan ise Real Madrid, Barcelona ve Atletico Madrid yeni kurulan bu lige kurucu üye olarak katılacaklarını açıklamıştı.

Haberin Devamı ›

Heyecan arttı

Ancak FIFA ve UEFA devlerin bu tutumuna net bir şekilde karşı çıkmış ve tedirgin edici cezalarla kulüpleri caydırmıştı. Ancak Avrupa Birliği Adalet Divanı, Avrupa’nın birkaç büyük kulübünün UEFA’dan ayrı düzenleme kararı aldığı Avrupa Süper Lig için toplanmasıyla heyecan yeniden arttı.

Karar çıktı, engel kalmadı

Lüksemburg’da toplanan Avrupa Birliği Adalet Divanı; UEFA ve FIFA’nın 2021’de Avrupa Süper Ligi’nin kurulmasını engelleyerek rekabet yasasına aykırı hareket ettiğine karar verdi. Böylece Avrupa Süper Ligi’nin kurulmasının önünde bir engel kalmadı.

Desteklemediklerini açıkladılar

TFF, Avrupa Süper Ligi’ne karşı olduklarını açıklarken Süper Lig’den Fenerbahçe de benzer nitelikte bir duyuru yaparak Avrupa Süper Ligi’ni desteklemediğini belirtti.

Haberin Devamı ›

İşte Fenerbahçe’den yapılan açıklama 👇

“Fenerbahçe, Avrupa Adalet Divanı’nın Avrupa Süper Ligi davasına ilişkin bugünkü kararını not etti. Açıkça söylemek gerekirse, karar hiçbir şekilde Süper Lig projesini desteklemiyor veya tasdik etmiyor. Kulüp olarak, Avrupa Spor Modelinin temelini oluşturan değerlerin korunması amacıyla UEFA ve FIFA ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı ve işbirliğimizi desteklemeye devam edeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Ayrıca, UEFA Kulüp Müsabakaları aracılığıyla dünyanın dört bir yanından milyonlarca taraftara heyecan ve neşe getirme konusunda UEFA’nın yanı sıra ECA’nın rolüne olan güçlü bağlılığımızı da yinelemek istiyoruz. Fenerbahçe SK, ulusal ligler, tüm paydaşların eşit rekabet hakkı ve en önemlisi futbolu herkes için güzel kılan kültürel miras açısından büyük bir tehdit oluşturan ayrılıkçı turnuvalardan yana değildir.”

Fenerbahçeden, Avrupa Süper Ligi açıklaması

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam