DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
GBP 42,9931 1.08%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19884703,39%
Ekrem İmamoğlu’na saldırı… Fotoğraflar ortaya çıktı…

Ekrem İmamoğlu’na saldırı… Fotoğraflar ortaya çıktı…

Ekrem İmamoğlu’na saldırı… Fotoğraflar ortaya çıktı… - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum mitingine yapılan taşlı saldırının yankıları sürüyor. CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, 'Yetkilileri defalarca uyarmamıza rağmen bu saldırgan gruba yeterli önlem alınmamıştır' dedi.

ABONE OL
8 Mayıs 2023 10:15
Ekrem İmamoğlu’na saldırı… Fotoğraflar ortaya çıktı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Ekrem İmamoğlu’na saldırı… Fotoğraflar ortaya çıktı…

Millet İttifakı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da yaptığı konuşma sırasında düzenlenen saldırı ülke gündemine yerleşti.

ENGEL OLMAK İÇİN OTOBÜSLERİ DOLDURDULAR

Erzurum programının Valilik ve Emniyet’in bilgisi dahilinde olduğunu belirten CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, yazılı bir açıklama yaparak yaşananları anlattı.

– Kısa süre önce İYİ Parti Lideri Sayın Meral Akşener de aynısını yapmıştı. Valilik ve Emniyet’in bilgisi dahilinde bu konuda bildirimler yapılmış, aynı gün alanda halkın toplanması hedef alınmış, günlerce açık duyurular yapılmıştır. 7 Mayıs 2023 günü Büyükşehir Belediyesi bu toplantıya engel olmak için belediye otobüsleri ile doldurmuş, itirazlarımız üzerine alandan otobüsler çıkarılmıştır.

GERÇEKLER APAÇIK ORTADA

– Her şey düzelmişken bu defa organize bir topluluk etrafta biriktirilmiş, alana gelenlere sözlü ve fiziki tacizler yaşanmaya başlanmıştır. Emniyet yetkililerini defalarca uyarmamıza rağmen bu saldırgan gruba yeterli önlem alınmamış, Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da içinde bulunduğu otobüs alana yaklaşınca saldırılar iyice artmış, otobüs taşlanmış, bu taşlarla alanda yaralananlar olmuştur. Orada olanlar kameralarca an an çekilmiştir, gerçek apaçık ortadadır.

SALDIRGANLIĞIN MEŞRULAŞTIRILMASI

AKP yetkililerinin yasal izin yoktu gibi çarpıtılmış açıklamaları tamamıyla geçersizdir ifadelerini kullanan Dülger, şöyle devam etti

– Burada asıl tehlikeli olan konuyu ‘miting izinsizdir’ lafıyla çarpıtarak, oradaki saldırganlığın meşrulaştırılmasıdır. ‘İzinsiz mitingleri’ ne zamandan beri devletin kolluk güçleri değil de saldırgan kalabalıklar engellemektedir? Ciddi bir devlet yetkilisi veya belediye başkanı böyle bir açıklamayı nasıl yapar?

ŞEHİRDE KORKU İKLİM YARATILDI

– Tüm kamuoyu biliyor ki; yapılan açıklamalar suçluluğun telaşındandır. 3 Mayıs’ta yapacağımız mitingin yeri de bir gün sonra keyfi değiştirilmiş, güvenlik bahanesi ileri sürülmüştür. Dün gördük ki gerçekten ilimizde güvenlik zafiyeti vardır. Oradaki saldırgan kalabalığa göz yumulduğu için gece geç saatlere kadar şehirde korku iklimi yaratılmıştır. Dün yaşadığımız ‘izinsiz toplantı’ ve benzeri gerekçeyle değil, demokrasiye, hukuka tahammülsüzlük ile cereyan etmiş, Erzurum halkının çok büyük çoğunluğunu üzmüştür. 14 Mayıs günü halkımız bu saldırganlara ve onların destekçilerine sandıkta cevabını verecektir.

DEMOKRASİYİ HİÇE SAYAN ZİHNİYET

– ‘Miting değil, esnaf ziyareti olacaktı’ diyerek kafa karıştıranlar da biliyor ki dün Cumhuriyet Caddesi’nin önü kesilmiş, geçiş mümkünsüz hale getirilmiştir, nasıl esnaf ziyareti yapılacaktı? Söylenenler çarpıtmadır, zaten her tarafın saldırganlarca kesilmesine göz yumulması durumu özetliyor. Orada daha trajik olayların yaşanmasını Sayın Ekrem İmamoğlu alandan ayrılarak engellemiştir ve alandan otobüsle ayrılanlara emniyet eşlik etmemiş, alanın tahliyesinde de yeterli önlemler alınmamıştır.

– Savaşa değil, seçime gittiğimiz bu süreçte seçimin ilk turda bitmesinin ne kadar önemli olduğu dün Erzurum’da iyice görülmüştür. Hukuk ve demokrasiyi hiçe sayan bu zihniyet, 14 Mayıs’ta sandıkla gidecek, milletin iktidarı kurulacaktır.

İmamoğlu'na taşlı saldırıyı ABD medyası böyle duyurdu: Seçim öncesi şiddet patlamasıİlginizi Çekebilirİmamoğlu'na taşlı saldırıyı ABD medyası böyle duyurdu: Seçim öncesi şiddet patlamasıAKP'li başkandan İmamoğlu saldırısıyla ilgili skandal savunmaİlginizi ÇekebilirAKP'li başkandan İmamoğlu saldırısıyla ilgili skandal savunmaİmamoğlu'na saldırı havadan görüntülendi: TOMA 6 dakika beklemişİlginizi Çekebilirİmamoğlu'na saldırı havadan görüntülendi: TOMA 6 dakika beklemişİmamoğlu'nun mitingine saldırı! İşte otobüste ve alanda yaşananlar…İlginizi Çekebilirİmamoğlu'nun mitingine saldırı! İşte otobüste ve alanda yaşananlar…İmamoğlu'ndan Soylu'ya sert sözler: Utanmaz, iftiracı, yalancıİlginizi Çekebilirİmamoğlu'ndan Soylu'ya sert sözler: Utanmaz, iftiracı, yalancıSanatçılardan saldırıya uğrayan Ekrem İmamoğlu'na destekİlginizi ÇekebilirSanatçılardan saldırıya uğrayan Ekrem İmamoğlu'na destek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam