DOLAR %
EURO %
GBP %
ALTIN 1.328,761,21
BITCOIN 568415-0,44%
kıbrıs haber
Depremzedelerin seçim için adres beyanında son gün

Depremzedelerin seçim için adres beyanında son gün

Depremzedelerin seçim için adres beyanında son gün - 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki seçmenlerin 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçiminde oy kullanabilmeleri için adres beyanlarını bugün saat 23.59'a kadar yaptırmaları gerekiyor.

ABONE OL
17 Mart 2023 09:55
Depremzedelerin seçim için adres beyanında son gün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Depremzedelerin seçim için adres beyanında son gün

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, depremzedelerin 14 Mayıs’ta seçme ve seçilme hakkını kullanabilmeleri için yapması gereken işlemler geçtiğimiz günlerde açıklama ile duyuruldu. Depremzedelerin 14 Mayıs’taki seçimler için adres beyanlarını bugün saat 23.59’a kadar yaptırmaları gerekiyor.

ADRES BEYANI İÇİN SON GÜN

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından depremzedelerin oy kullanabilmeleri için yapmaları gereken işlemler yazılı açıklama ile duyuruldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

*14 Mayıs seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının kullanılabilmesi adına afetzede vatandaşlarımız; diğer il veya ilçelerden birine taşınmışsa taşındığı yerdeki adrese (yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerler dahil); aynı il veya ilçe içindeki ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadır kent, huzurevi ve benzeri yerde barınıyorsa bu tür geçici yerlere yönelik yeni adres beyanını 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilecektir.

*18 Mart tarihinden itibaren ise adres beyanına dair işlemler, ilçe seçim kurullarının kararıyla yapılacaktır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster Cumhurbaşkanı e-devlet İçişleri Bakanlığı Kahramanmaraş seçim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam