DOLAR 28,9510 0%
EURO 31,3853 0.05%
GBP 36,5948 0.03%
ALTIN 1.893,240,48
BITCOIN 12088583,56%

Denktaş’ı Anıyoruz

ABONE OL
13 Ocak 2015 11:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dinçyürek mesajında, Denktaş’ın halkıyla verdiği mücadeleden hiç bir zaman yılmadığını, halkından aldığı güç ve güvenle ömrü boyunca Kıbrıs Türk halkının haklı sesini dünyaya duyurmak için nefer olduğunu kaydetti.

Dinçyürek, “Sayın Denktaş, ömrünü mücadeleye veren bir kişilik olarak, örneğine çok az rastlanır bir azim ve kararlılıkla başta tüm Türk dünyası olmak üzere dünya coğrafyasında halkı için,  hak ve hukuk için mücadele gösteren bir lider olarak yerini almıştır.” ifadelerini kullandı.

Dinçyürek, bugün gelinen noktada, müzakereler boyunca Kıbrıs Rum tarafının takındığı tutum ve dünyanın bu tutuma karşı seyirci kalarak göstermiş olduğu haksız davranışın, Denktaş’ın ömrü boyunca Kıbrıs konusunda ortaya koymuş olduğu söylemlerini bir kez daha haklı çıkardığını belirtti.

Dinçyürek, “Bizler, Kıbrıs’ta yaşayabilir bir anlaşma için mücadelemizi sürdürürken, tıpkı Kurucu Cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi bir yandan geçmişi unutmayıp, bir yandan da geçmişte yaşananlardan ders çıkararak hakkaniyete dayanan bir çözümün gerçekleşmesi için barışa olan inancımızı hep korumaktayız” ifadelerine yer verdi.

Denktaş’a özlemin her geçen gün daha da artarken, fikirlerini yaşatıp yüceltmenin Kıbrıs Türk halkının görevi olduğunu belirten Dinçyürek, ortaya koyduğu azim, mücadele ve kararlılığın, halkın daha güzel günlere ulaşmasındaki en büyük ışığı olacağını ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam