DOLAR 31,0922 0.33%
EURO 33,7154 0.18%
GBP 39,4739 0.29%
ALTIN 2.026,210,48
BITCOIN 1585296-0,13%

Bkp: Kıb-tek’i Arpalıklarına Çevirdiler

ABONE OL
27 Kasım 2014 14:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, KIB-TEK’in borç batağında bulunmasına rağmen partizanca istihdam yapıldığını savunarak, kurumun mali yükünün artırılarak, faturanın da halka kesilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti..

Korkmazhan, CTP-BG/DP-UG hükümeti ne KIB-TEK’in düzlüğe çıkarılması ile ilgilenmekte ne de halka ucuz elektrik sağlama çabası içerisindedir. Yaptıkları arpalıklarına çevirdikleri kuruma partililerini istihdam etmek, mali yükü ise vatandaşın faturasına yansıtmaktır iddiasında bulundu.

Fuel-Oil fiyatlarının geçtiğimiz 3 ayda 115 dolardan 80 dolara düştüğünü, ancak elektrik fiyatlarının ucuzlatılmadığını belirten Korkmazhan, kurum yetkililerinin zaten zararına satıyorduk bahanesi arkasına saklandığını, diğer yandan da partililerini kuruma münhalsiz bir şekilde istihdam ettiklerini savundu.

2013 Ocak ayından itibaren elektrik faturalarına neye göre hesaplandığı belli olmayan ve her ay miktarı değişen Sokak Aydınlatma Bedeli yansıtıldığını, Milyonlarca TL toplanmasına rağmen ülke genelindeki bir çok sokağın karanlık içerisinde bulunduğunu kaydeden Korkmazhan, Parası alınmasına rağmen sokaklarımız karanlığa terk edilmiştir. Açık bir soygun ile karşı karşıyayız dedi.

Belediyelerin ve Karayollarının kuruma olan geçmiş borçlarını öne sürerek sokakları ve yolları karanlığa terk etmenin ve faturasını ödeyen vatandaşı cezalandırmanın yanlış olduğunu belirten Korkmazhan, 22 aydır KIB-TEK vatandaştan neyin parasını almaktadır dedi.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam