DOLAR 27,1171 0.44%
EURO 28,9643 0.63%
GBP 33,3820 -0.14%
ALTIN 1.674,340,04
BITCOIN 723005-1,53%

Başkent’te Takım Çalışması

ABONE OL
15 Mart 2015 13:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkent Lefkoşa’daki muhtarlıklarla iletişimi güçlendirmek ve mahallelerdeki sıkıntıların çözümünü sağlayabilmek adına Lefkoşa Türk Belediyesi bünyesinde oluşturulan Muhtarlar Koordinasyon Merkezi, çalışmalarını tüm bölgelerde sürdürüyor.

Koordinasyon merkezi devrede
LTB’den yapılan açıklamaya göre, Şube Amiri Birtan Aktolga’ya bağlı ekiplerce tüm muhtarlıklarla yürütülen işbirlikleri kapsamında yerinde tespit için gerçekleştirilen ziyaretlerde  adresler Yenicami ve Ayyıldız mahalleleri oldu. Ziyaretlerde belirtilen bazı şikayetler anında çözüme kavuşturulurken, yapısal bazı sıkıntıların çözümü için LTB’nin ilgili şubeleri harekete geçirildi. Devlet kurumları ile işbirliği gerektiren bir takım problemlerin çözümü için ise gerekli yazışmalar başlatıldı.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın katılımı ile yapılan ziyaretlerde öncelikle muhtarlık binalarına gidildi, daha sonra bölgedeki sorunlar incelendi ve mahalle sakinlerinin düşünceleri alındı.
Yenicami Mahallesi Muhtarı Ayşen Hamitoğlu ile yapılan görüşmede bölge insanının özellikle odun sobalarının çıkardığı dumandan duyduğu rahatsızlık gündeme getirilirken, bazı araç park ve çöp sorunları dillendirildi. Ayyıldız Mahallesi’ne yapılan ziyarette ise muhtar Ayla Talik ile görüşüldü ve bölgenin sıkıntıları dinlendi. Yollardaki asfalt problemleri, bazı mülklerdeki çöplerin yarattığı sıkıntılar ve ortaya çıkan imara aykırı bir takım durumlar yerinde incelendi.

Harmancı bölge sakinlerini de dinledi
İlgili mahallelerde yaşayan bölge sakinleri ile görüşen LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bir takım sıkıntıların hemen çözüldüğünü, diğer tüm sıkıntıların çözümü adına ise LTB’nin yoğun uğraş vereceğini aktarırken, bölge sakinlerinin kendisine aktardığı sorunların giderilmesine de özel önem verdiklerini belirtti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam