DOLAR 27,1178 0.45%
EURO 28,9379 0.55%
GBP 33,3689 -0.19%
ALTIN 1.674,400,05
BITCOIN 721127-0,95%

Başbakan Yardımcısı Denktaş Dün 30. İsedak Toplantısına Katıldı

ABONE OL
28 Kasım 2014 08:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DENKTAŞ ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ; KONUŞMA YAPTI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşen Denktaş,toplantıda bir de konuşma yaptı.

Başbakan Yardımcılığı’ndan verilen bilgiye göre, Denktaş, 30. İsedak Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi 30. Bakanlar Toplantısı’nda bulunmanın şahsı ve beraberimdeki heyet için büyük bir onur kaynağı olduğunu söyledi ve Sizlere, Kıbrıs Türk halkı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti’nin en samimi selamlarını sunuyorum dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne her dönem vermekte olduğu destekten dolayı  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a;  İstanbul’a vardığımız ilk andan bu yana şahsıma ve heyetime göstermiş oldukları içten konukseverlikten dolayı Türkiye Cumhuriyeti hükümetine  ve Kıbrıs Türk halkının haklı davası ile Müslümanlığın dünya çapındaki yüce amacına göstermiş oldukları destek ve katkıdan dolayı İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Dr. Iyad Ameen Madani ve teşkilatın tüm yetkililerine ve kurumlarına şükranlarını sunan Denktaş, şöyle devam etti:

Bu güne kadar ekonomik ve ticari işbirliği’nden, yatırım ve yüksek eğitime kadar birçok alandaki İslam İşbirliği Teşkilatı etkinliğine ev sahipliği yapmış olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İslam İşbirliği Teşkilatı ile uzun zamandan bu yana birçok farklı kademede sürdürmekte olduğu işbirliğinden büyük onur duymaktadır.

Bugün KKTC ihracatının 32%’si ithalatının ise 5%’i teşkilatın üye ülkeleri ile yapılmakta ve bu rakam 75 Milyon Doların üzerinde bir ticaret hacmine tekamül etmektedir. Bu rakamlar hiç şüphesiz İslam İşbirliği Teşkilatı şemsiyesi altında sürdürülen işbirliği, birlik ve beraberlik sonucu elde edilen takdire şayan başarıyı temsil etmektedir. KKTC devleti olarak süregelen bu işbirliğini daha da güçlendirmek ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın şerefli çalışmalarına elimizden gelen hertürlü desteği vermek arzusu ve çabası içerisindeyiz.

ISEDAK’ın 30. Bakanlar Kurulu Toplantısı bu işbirliğinin daha da ileriye götürülebilmesi için gerekli olan fırsatı hiç şüphesiz bizlere sunmaktadır.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam