DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
GBP 42,8115 -0.31%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22278500,12%
AKP’nin kuruluş yıldönümünde Erdoğan’dan CHP’ye sert ifadeler

AKP’nin kuruluş yıldönümünde Erdoğan’dan CHP’ye sert ifadeler

AKP’nin kuruluş yıldönümünde Erdoğan’dan CHP’ye sert ifadeler - AKP'nin 22. yıl programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kılıçdaroğlu ve CHP'li oligarkların bu pişkinlikleri, bu arsızlıkları en fazla Gazi'nin hürmetine CHP'ye oy veren vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir' ifadesini kullandı.

ABONE OL
24 Ağustos 2023 17:30
AKP’nin kuruluş yıldönümünde Erdoğan’dan CHP’ye sert ifadeler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajlardan öne çıkan satır başları şöyle:

* Aziz milletim. Değerli dava ve yol arkadaşlarım. Başımızın tacı kıymetli hanımefendiler, geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Sizleri en kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Buradan sizlerin vasıtasıyla 81 vilayetimizin tamamına, 85 milyon vatandaşımın her birine şu an kalbi bizimle çarpan gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimize selamlarımı iletiyorum.

* Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için sınırlarımız içinde ve dışında cansiperane görev yapan asker, polis, tüm güvenlik güçlerine selamlarımı gönderiyorum. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak şiarıyla 22 yıl öncesinde çıktığımız kutlu yolda bir kilometre taşını bugün geride bırakıyoruz.

“BUGÜNLERE ÇABALARLA GELDİĞİMİZİ EN İYİ SİZLER BİLİYORSUNUZ”

* Sevgili gençler milletin umudu olarak milletin sinesinden 14 Ağustos 2001 tarihinde doğan AK Partimiz hamdolsun bu sene 22. yaşını kutluyor. Partimizin 22 yıllık süreçte teşkilatlarımızın her kademesinden kardeşlerimizden nicelerini toprağa verdik. Kimi eceliyle kimi de AK Parti’nin taşıdığı dava sancağını yüceltmek için koşuştururken bölücü terör örgütünün kalleş saldırılarıyla şehit düştü, kimi afetlerin kurbanı oldu. Makamları cennet olsun. Rabbim bizleri inşallah ebedi alemde sevgililer sevgilisi peygamberimizin o kutlu sancağı altında buluşmayı nasip etsin.

* En son Adıyaman milletvekilimiz Yakup Taş, eşi, torunları, kardeşi ve yeğenleriyle birlikte hayatını kaybetti. Daha geçen hafta Ankara Ayaş belediye başkanım Burhan Demirbaş’ı ebediyete uğurladık. Tüm yol arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Bugünlere milletimizin duası yanında ailesinden, işinden, mesaisinden gerektiğinde sağlığından fedakârlık yaparak samimiyetle çalışan, koşan dava erlerinin çabalarıyla geldiğimizi en iyi sizler biliyorsunuz.

“DÜNYA GÖRÜŞÜMÜZÜ ÜLKEMİZE HAKİM KILDIK”

* Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında AK Parti’nin başarası için 22 senedir dua eden ve ter döken herkesten Allah razı olsun diyorum. Bu salonda bulunan siz kardeşlerim başta olmak üzere Türkiye’ye ve Türk milletine hizmet eden dava arkadaşlarımın her birine şükranlarımı sunuyorum. AK Parti’nin 22. kuruluş yıldönümünün ülkemize, teşkilatlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Biz 22 yıl öncesinden bahsettiğimizde gençlerimizin çoğu zihinlerinde o eski Türkiye’yi maalesef canlandıramıyor.

* 28 Şubat’ın etkilerinin tüm toplumda hissedildiği bir iklimde partimizin kuruluşunu ilan ettik. AK Parti umutsuzluğun, belirsizliğin ve yasakların adeta karabasan gibi çöktüğü Türkiye’ye güneş gibi doğmuş umudun adı olmuştur. Kuruluşumuzun üzerinden 1,5 sene bile geçmeden milletimizin AK Parti’yi iktidara taşımasının, ülkeye yönetme görevini vermesinin sebebi işte budur. Milletimiz bize ve partimize güven duymuştur.

* AK Parti ve AK Partili kadrolar da Allah’a hamdolsun bu güvene hiçbir zaman gölge düşürmemiştir. Siyaset tabii rotasını bulmuş, merkezinde daha fazla demokrasi, özgürlük, ekonomik kalkınmanın olduğu yeni bir dönem başlamıştır. Milleti hor gören elitist anlayış olan millete hizmetkârlık yapmayı şeref payesi bilen dünya görüşünü ülkemizde hakim kıldık.

* Hak ve hürriyetler konusunda demokrasimizin standartlarını sizlerle beraber biz yükselttik. Bizi yıkmak için denemedikleri yol kalmadı. Nice ihanetlere maruz kaldık. Nice badireler atlattık. Nice engel, zorluğun, sıkıntının üstesinden geldik. Karanlık cinayetler, cumhuriyet mitingleri, kapatma davası, 367 garabeti, Gezi olayları, 15 Temmuz, ekonomik tuzaklara kadar bir siyasi hareketin belki de asırlar boyunca karşılaşmayacağı vandallığı, hukuksuzluğu, hainliği biz sadece 22 yılda yaşadık ve gördük. Her zaman Allah’a dayandık, hikmetine ram olduk.

“HER DEFASINDA MİLLETTEN OKKALI BİR TOKAT YEDİLER”

* Ülkemizi ayağına takılan zincirlerinden Allah’a hamdolsun biz kurtardık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle milletin tercihi, sivil irade eliyle yönetim sistemimizi değiştirdik. 81 vilayetin tamamına 922 ilçemize, beldeler ve köylere kadar 780 bin kilometre karenin her karışını eser ve hizmetlerimizle nakış nakış işledik.

* Bizlere bu şerefi bahşeden Rabbimize hamd ediyoruz. 17 seçimin tamamında bizden destek ve duasını esirgemeyen aziz milletimize teşekkür ediyoruz. Partimizin başarılarına en az bizim kadar sevinen gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. AK Parti olarak Türk siyasetinin son 22 yılına yön verdik. Tarihi nitelikte sayısız reforma imza attık.

* Kendi öz yurdunda parya olarak görülen toplum kesimleri birinci sınıf vatandaş haline getirdik. İmkansız denilen pek çok başarıyı ülkemizin kazanç hanesine gururla yazdırdık. Kalibremize, ve kalitemize uygun bir muhalefet maalesef bulamadık. Her şeyi değiştirdik, maalesef ana muhalefet partisini tek parti faşizmin boyunduruğundan kurtaramadık.

* 22 yıllık sürede 17 kez sandıkta bizimle yarıştılar; yani ortalama 1,5 yılda bir siyaset arenasında karşımıza çıktılar. Her defasında milletten okkalı bir tokat yediler. Milleti hafife almanın, milli iradeyi aşağılamanın, sandığın meşruiyetini sorgulamanın bedelini seçimleri kaybederek ödediler. Yaşadıkları onca hezimete, seçim yenilgisine rağmen bir kez olsun hatalarından ibaret almadılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam