DOLAR 32,8615 0.14%
EURO 35,2856 0.13%
GBP 41,6361 -0.1%
ALTIN 2.494,600,21
BITCOIN 2122553-0,06%

Akıncı’nın Ankara Ziyareti Rum Basınında Geniş Yer Buldu

ABONE OL
7 Mayıs 2015 15:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Fileleftheros gazetesi “Ankara’nın Adımlarında – Erdoğan ve Akıncı Yunanistan ve Kıbrıs’ı ‘Çözüm İçin İşbirliği Yapmaya’ Çağırdılar – Ankara’da Ortak Dil Buldular” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından yer verdiği haberinde, Akıncı ve Erdoğan’ın dün gerçekleştirdikleri görüşmeden sonra “ortak bir dil” ortaya koyduklarını yazdı.

Gazete, Akıncı’nın Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk ziyaretini Ankara’ya gerçekleştirdiğini ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinden önce, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla temaslarda bulunduğunu yazdı. Akıncı ve Erdoğan’ın görüşme sonrasındaki açıklamalarında, Kıbrıs sorununun sadece kendilerinin atacakları adımlarla çözülemeyeceği ve Kıbrıslı Rumların da adım atması gerektiğini söylediklerini vurgulayan gazete, Erdoğan ve Akıncı’nın açıklamalarını aktardılar.

Politis gazetesi ise “Erdoğan AB’yi Sahneye Çıkardı – Türk Cumhurbaşkanı: ‘Çözüm Asıl AB’ye Yarar’ Dedi – Çözüm AB’ye De Fayda Sağlar” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından verdiği haberinde, Akıncı ve Erdoğan’ın açıklamalarının “sakin bir ortamda ve Türkiye’nin KKTC’ye verdiği genel desteğin dışına çıkmayan açıklamalar olduğu” yorumunda bulundu. Gazete, Erdoğan’ın açıklamasında “anavatan-yavruvatan” kelimelerini kullanmadığına da dikkat çekerek AB’ye yönelik sözlerinin de dikkat çekici olduğunu yazdı. Haravgi gazetesi haberini “Erdoğan-Akıncı 2015’de Çözümden Bahsettiler” başlığı altında verirken; Simerini gazetesi konuya ilişkin haberini, Anastasiadis-Biden görüşmesi haberi içerisinde yansıttı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam