DOLAR 32,1890 0.1%
EURO 34,9985 -0.01%
GBP 40,9722 0.05%
ALTIN 2.506,520,15
BITCOIN 2253712-1,94%
Ahmet Davutoğlu’ndan Binalı Yıldırım’a: Düşük profilli başbakan

Ahmet Davutoğlu’ndan Binalı Yıldırım’a: Düşük profilli başbakan

Ahmet Davutoğlu’ndan Binalı Yıldırım’a: Düşük profilli başbakan - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanvekili Binalı Yıldırım'ı eleştirerek, 'Bu ülkede benden sonra başbakanlık yapan, düşük profilli başbakan. İlk defa kendisine böyle hitap edeceğim. Geçen gün diyor ki; '14 Mayıs'ta memleketi, yabancı istila tehlikesinden koruyacağız'. Bu iktidara destek vermeyen Ereğlililer, siz yabancı istilacı mısınız?' dedi.

ABONE OL
28 Nisan 2023 17:35
Ahmet Davutoğlu’ndan Binalı Yıldırım’a: Düşük profilli başbakan
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Ahmet Davutoğlu’ndan Binalı Yıldırım’a: Düşük profilli başbakan

Konya’da seçim çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, Ereğli ilçesinde esnafı ziyaret edip, Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda ‘Ereğli Buluşması’ adlı programa katıldı.

Burada konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

* “Dün Antalya’ya uçak indikten sonra Antalya’dan Alanya’ya geldim. İki yol beni çok etkiler; bir Konya Ovası’ndan Toroslar’a çıkmak, bir de Alanya’dan, Akdeniz’den Toroslar’a çıkmak. Akdeniz ile İç Anadolu’nun arasında o kadar güzel bir ahenkle, o kadar köklü bir tarihe sahip, bir insan toplumu yaşar ki; bunlar, bu vatana sahip çıktıkça kimse bu vatana zarar veremez.

* Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şöyle bir sözle bunu ifade eder; eğer memleket sıkıntıdaysa, büyük zorluklar varsa, dardaysa inin Toros Dağları’na, Yörük obalarına bakın, Yörük obalarının dumanı tütüyorsa, memleket emniyette demektir. Memleket söz konusu olduğunda kendi çıkarlarını unutanlarız.

* Vatan dendiğinde yüreği titreyenleriz. Kardeşlik dendiğinde; Hazreti Mevlana’nın dili ile ‘Sevgi tohumları ekmeye geldik’ diyenleriz. Bizde kimse düşmanlık aramasın, kin aramasın, nefret aramasın.”

“KARANLIKLARI DAĞITMAK ÜZERE GELİYORUZ”

Davutoğlu, ülke üzerinde kara bulutların dolaştığını belirterek, ”Uzun zamandır memleketimizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. 14 Mayıs’ta bu karanlıkları dağıtmak üzere geliyoruz. Karabulut nedir biliyor musunuz? Birer birer sayayım size; bir ülkenin üzerinde dolaşabilecek en büyük bir kara bulut, idare edenlerin milleti bölmesidir. İdare ettikleri toplumları bölmesidir, parçalamasıdır. En büyük kara bulut; kendi şahsi çıkarları için ‘biz’ ve ‘onlar’ diyerek kutuplaştırmalarıdır” diye konuştu.

“YABANCI İSTİLACI MISINIZ?”

AKP Genel Başkanvekili Binalı Yıldırım’ı eleştiren Davutoğlu, şunları söyledi:

* “Bu ülkede benden sonra başbakanlık yapan, düşük profilli başbakan. İlk defa kendisine böyle hitap edeceğim. Çünkü bana yaptıklarını affedebilirim ama millete yaptıklarını asla affedemem, asla affetmeyeceğim.

* Geçen gün diyor ki; 14 Mayıs’ta memleketi, yabancı istila tehlikesinden koruyacağız. Ya Allah aşkına değerli Ereğlililer, sizin sesinizi yükseltme vaktiniz. Bu iktidara destek vermeyen Ereğlililer, siz yabancı istilacı mısınız? En gür sesle haykırıyoruz. Bu vatan bizimdir ve bu vatan üzerindeki hakkımızı kimse tartışamaz. Bize kimse yabancı muamelesi yapamaz.”

“DİN SİZİN TEKELİNİZDE Mİ?”

Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir başka densiz çıkmış. Cumhur İttifakı’na sonradan katılan bir densiz diyor ki; memleketi küffara bırakmayacağız. Sen kimsin? Din sizin tekelinizde mi? Sen mi biliyorsun kimin Allah’a inanıp, kimin Allah’a inanmadığını? Sen biliyorsun kimin mümin, kimin küffar olduğunu? Bu topraklarda yaşayan 85 milyonun hepsi, inanan müminlerdir. Kimseye küffar demeyiz. Ama şu bilinsin, bize böyle hitap edenler, önce Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına ‘aptal olma’ diye mektup yazan yabancılara niye ses çıkarmadıklarının hesabını versin.” (DHA)

Ahmet Davutoğlu ile karşılaşan Ümit Özdağ: Ahmet Bey gel yaİlginizi ÇekebilirAhmet Davutoğlu ile karşılaşan Ümit Özdağ: Ahmet Bey gel ya

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam