DOLAR 32,3479 0.09%
EURO 34,5095 -0.6%
GBP 40,3471 -0.64%
ALTIN 2.437,04-0,96
BITCOIN 2179837-4,40%

8. Çevre Duyarlılığı Günü Yapıldı

ABONE OL
28 Kasım 2014 14:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE ERTELENEN 8. ÇEVRE DUYARLILIĞI GÜNÜ ETKİNLİĞİ BUGÜN YAPILDI

Etkinliğe Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Belediye Müdürü Süleyman Aldağ, meclis üyeleri, Kurtuluş Lisesi, Şehit Turgut Ortaokulu, Güzelyurt Türk Maarif Koleji, Güzelyurt Meslek Lisesi, Kurtuluş İlkokulu, Özgürlük İlkokulu, Barış İlkokulu, Fikri Karayel İlkokulu, Zümrütköy İlkokulu, Aydınköy İlkokulu, Serhatköy İlkokulu, GÜSAD, Çevre Dairesi ve belediye personeli katıldı.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI

Güzelyurt Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle daha önce ertelenen etkinliğe katılan bazı okullar Güzelyurt-Kalkanlı, Güzelyurt-Akçay, Güzelyurt-Lefke ve Güzelyurt-Lefkoşa (çevre yolu) güzergâhlarında; bazı okullar da kendi okul çevrelerinde temizlik faaliyeti gerçekleştirdi.

Güzelyurt Belediyesi sağlık ekipleri tüm okullara eldiven, çöp naylonu gibi malzemeler tedarik etti.

ÖZÇINAR: SAĞLIKLI YAŞAM TEMİZ ÇEVRE İLE MÜMKÜN

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar etkinlik öncesi basına yaptığı açıklamada çevre bilincini geliştirmek adına OTDÜ Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü’yle birlikte 8 yıldır Çevre Duyarlılığı Günü düzenlediklerini anımsattı.

Etkinlik kapsamında okulların da katılımıyla kent girişlerinin ve okulların çevrelerinin temizlendiğine dikkat çeken Özçınar, sağlıklı bir yaşamın temiz bir çevreyle mümkün olabileceğini söyledi. 

Özçınar, Çevre Duyarlılığı Günü’nün küçük-büyük herkese örnek teşkil edeceğini vurguladı ve etkinliğe katılan öğrenci gruplarıyla sohbet ederek, çocuklara çevre temizliği konusunda eğitici bilgiler aktardı.

Toplanan çöplerin belediye ekipleri tarafından kaldırılmasıyla etkinlik sona erdi.

Kaynak: TAK

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam