DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
GBP 40,2943 -1.04%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2106768-0,58%
“23 Nisan’da El Ele” verdiler

“23 Nisan’da El Ele” verdiler

ABONE OL
19 Nisan 2023 14:50
“23 Nisan’da El Ele” verdiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Etkileşimli Drama Derneği iş birliğinde Cumhurbaşkanlığı bahçesinde “23 Nisan’da El Ele” etkinliği düzenlendi.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ve “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesindeki etkinlik, normal gelişim gösteren çocuklar ile özel gereksinimi olan çocukları ortak bir payda olan drama çemberinde bir araya getirerek, farkındalık oluşturmak amacıyla yapıldı.

Etkinlikte, çocukların yaşayarak öğrenmesi hedeflendi.

Cumhurbaşkanı’nın eşi Sibel Tatar öncülüğündeki etkinliğe, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi’ne bağlı 36 okuldan kaynaştırma sınıflarında eğitim gören 72 öğrenci ve 36 öğretmen katıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Cumhurbaşkanı Tatar ve eşi Sibel Tatar tarafından öğretmenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

İngiltere’de faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Dernekleri Koordinasyon Komitesi Başkanı Osman Ercen ise organizasyona öncülük ettiği için Cumhurbaşkanı’nın eşi Sibel Tatar’a plaket takdiminde bulundu. Teşekkür ve plaket takdimi sonrasında toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

“Cumhurbaşkanlığı Fidan Çocuk Korosu” konserinin ardından Cumhurbaşkanı Tatar, koroyu çalıştıran sanatçı Bahar Gökhan’a da teşekkür belgesi takdim etti. Etkinlik, “23 Nisan’da El Ele Drama Atölyesi” ile sona erdi.

Etkinliğe katılan tüm çocuklar için Kıbrıs Türk Dernekleri Koordinasyon Komitesi tarafından hediyelerin yer aldığı birer çanta da hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar etkinlikte yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkı ve gençliği üzerinde uygulanan uluslararası haksız muameleler, engellemeler ve kısıtlamaların özellikle kültürel ve sportif faaliyetlerde asla kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, ülke gençlerinin, çocuklarının her çocuk ve her genç kadar bu dünyada var olma hakkı olduğunu kaydetti.

Tarihi, yaşananları, geçmişi en iyi şekilde öğrenmenin önemini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda, öğrencilerin ülke ve vatan sevgisiyle, bayrağının altında kendi kimliği ve değerleriyle yetişerek, KKTC’ye sahip çıkmasının en büyük temennisi ve dileği olduğunu dile getirdi.

Etkinlikten kareler…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam