Milli Eğitim Bakanlığı ile Telsim iş birliğinde düzenlenen Telsim Freezone 9’uncu Liselerarası Müzik Yarışması bugün yapılan finalle sona erdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Freezone yarışmasında, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz de öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
Sunuculuğunu Yaşar Köroğlu’nun yaptığı 9'uncu Liselerarası Müzik Yarışması’nda, İnanç Eyüboğlu, Kamil Atik, Mehmet Özçelik, Niyal Öztürk ve Yusuf Çerkez jüri koltuğunda yer aldı.
Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yer alan yarışmaya, 15 liseden toplam 17 grup katıldı.
BRT2’den canlı yayınlanan yarışmada jüri değerlendirmesi sırasında Gazimağusa Türk Maarif Koleji müzik öğretmeni Erkan Dağlı ve İpek İkinci ‘‘Şampiyon Melekler’’ anısına özel bestelenen ‘‘Sessiz Bir Şarkı’’ isimli parçayı seslendirdiler ve Polifonik Korolar Derneği Ada Işığı Gençlik Vokal Topluluğu sahne aldı.
SONUÇLAR…
Yarışmanın sonuçlarını Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar açıkladı.
Telsim Freezone 9'uncu Liselerarası Müzik Yarışması’nın sonuçları şöyle:
Seyircinin Belirlediği En Super Cool Okul Ödülü
Türk Maarif Koleji
Çekilişe katılan seyirci özel ödülü
Yeşim Aytan
Kamran Aziz Özel Ödülü
Eliz Hastunç – Bülent Ecevit Anadolu Lisesi
En İyi Kız Solist
Kız Solist: Marsel Kıroğlu – Türk Maarif Koleji
Kız Solist: Simay Vechi – Levent Koleji Grup 1
Kız Solist: Ezel Neşe – Güzelyurt Kurtuluş Lisesi Grup 2
En İyi Erkek Solist
Erkek Solist: Derviş Kemal Kavaz – Güzelyurt Türk Maarif Koleji
Erkek Solist: Ertul Akyüce – 20 Temmuz Fen Lisesi
Erkek Solist: Burhan Aktaş – Girne Amerikan Koleji
En İyi Bass Gitar Performansı
Daren Pakkaner – Türk Maarif Koleji
En İyi Gitar Performansı
Deniz Özkibar – Lefkoşa Türk Lisesi
En İyi Yaylı ve Nefesli Enstrüman Kategorisi Performansı
Arta Jafari – Namık Kemal Lisesi
En İyi Vurmalı Enstrüman Kategorisi Performansı
Ahmet Şah – Lefkoşa Türk Lisesi
En İyi Tuşlu Enstrüman Kategorisi Performansı
Algı Sultanoğlu – Levent Koleji Grup 1
En İyi Sahne Performansı
Türk Maarif Koleji
En İyi İcra Performansı
Levent Koleji Grup 2
En İyi Orkestra
Orkestra: Levent Koleji Grup 1
Orkestra: Girne Amerikan Koleji
Orkestra: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi