DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
GBP 36,7790 0.63%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11406031,89%
Üstel’in 2027 hedefi: Ülkenin bütün sorunlarını tek tek çözeceğiz

Üstel’in 2027 hedefi: Ülkenin bütün sorunlarını tek tek çözeceğiz

ABONE OL
30 Eylül 2023 16:10
Üstel’in 2027 hedefi: Ülkenin bütün sorunlarını tek tek çözeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, bölge ziyaretlerini bu hafta sonu da sürdürüyor.

Üstel bu kapsamda UBP Girne İlçe Başkanlığı’nın organizasyonuyla, ilk olarak Dikmen, Taşkent ve Güngör halkıyla UBP Dikmen Lokali’nde buluştu.

Ünal Üstel yaptığı konuşmada, her bölgede kendilerine yönelik ilginin, ülkeye hizmet sorumluluğunu daha da artırdığını belirterek, vatandaşa verdikleri sözleri yerine getirmeye devam edeceklerini, halkın rahat olması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. 

Dikmen’in sorunlarını ve beklentilerini yıllardır yakından bildiğini ifade eden Üstel, hassasiyeti iyi bildiği için bölge gençlerine de öncelik verdiklerini söyledi. 

Hükümete geldikleri günden beri istikrarı sağlayacaklarını ifade ettiklerini belirten Başbakan Üstel, yapamayacakları hiçbir projeyi ortaya koymadıklarını vurguladı.

KIRSAL KESİM ARSALARI

Kırsal kesim arsalarını gençlerle buluşturmaya devam edeceklerini aktaran Üstel, bütün dağıtılan kırsal kesim arsalarının yol, su, elektrik altyapılarının yüzde 60’ını tamamladıklarını ve geriye kalan yüzde 40’ını ise aşama aşama ihaleye çıkıp yapmayı sürdüreceklerini söyledi. 

Başbakan Üstel, “Dikmen’de kırsal kesim arsalarındaki su yol elektrik sorunu, en geç 1 ay içinde ortadan kalkacak.” dedi.

Ünal Üstel Taşkent – Haspolat arasındaki yolu kısa zamanda tamamlayacaklarını da açıkladı.

EKONOMİK GELİŞMELER

Hükümetin ekonomi konusundaki çalışmalarını da anlatan Üstel, muhalefetin "Göç Yasası" dediği 47/2010 sayılı yasa ile kamuya girenlerin maaş mağduriyetini gidermek için çalışmaları sürdüklerini ifade etti.

2024'ün ekonomi Hayat pahalılığı artışlarını DPÖ verilerine göre harfiyen uygulamaya devam edeceklerini kaydeden Başbakan Üstel, “Ekonominin çarklarını çevirirken, 2024 yılını, insanımızın daha rahat, daha huzur içinde geçirmesi, hayat pahalılığından çok daha az etkilenmesi için planlamamızı yaptık.” şeklinde konuştu

Ercan Havalimanı’nı ülkeye kazandırdıklarını hatırlatan UBP lideri Üstel , “Şimdi sıra ülkeye daha fazla insan, turist ve uçak getirmekte… Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Tekrar ediyorum. 2024, 2023’ten daha güzel olacak.” dedi.

Cumhuriyet Meclisi’nin Pazartesi günü yeni dönem çalışmalarına başlayacağını da kaydeden Ünal Üstel , “Ülkemizin acil ihtiyacı olan yasaları tek tek Cumhuriyet Meclisimizden geçireceğiz.” diye konuştu.

SİYASİ GELİŞMELER VE KIBRIS SORUNU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birlemiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı "KKTC’yi tanıyın." çağrısını selamladıklarını da ifade eden Üstel, federasyon sürecinin artık son bulduğunu kaydetti.

Egemen eşitlik temelinde bir anlaşma vurgusu yapan Üstel, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın New York temaslarında da gündeme getirdiği egemen eşitlik temelindeki çözüm çabalarını desteklediklerini ifade etti.  

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni, sosyal, siyasi, ekonomik ve kültürel açıdan tanıtmak, için çalışmalara başladıklarını kaydeden Başbakan Üstel, Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci üye olduktan sonra son 2 ayda 3 bakanın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını, katıldıkları etkinliklerde dalgalandırdıklarını ifade ederek,  “Hükümetimizin yolu ülkemizi dünyaya, hazırlamaktır.” dedi.

Ülkesel kalkınma için planlamanın önemine vurgu yapan Üstel,  “Dünya yeniden şekil alırken, Türkiye, KKTC’yi tanıtmak için var gücüyle çalışırken, bizler de devletimizi yeni dünya düzenine göre ve çağdaş değerler ışığında geleceğe hazırlayacağız. Kararlılıkla, istikrarla, var gücümüzle çalışacağız ve sizden aldığımız güçle 2027 yılına kadar ülkenin bütün sorunlarını tek tek çözeceğiz, ülkemizi daha güzel günlere taşıyacağız.” diye konuştu.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam