DOLAR 28,9912 -0.01%
EURO 31,2192 -0.04%
GBP 36,3778 -0.07%
ALTIN 1.861,31-0,27
BITCOIN 1229589-2,99%
Üç aylık yaz tatiline girmeye hazırlanan Meclis’in yasama yılı karnesi

Üç aylık yaz tatiline girmeye hazırlanan Meclis’in yasama yılı karnesi

ABONE OL
22 Haziran 2023 18:15
Üç aylık yaz tatiline girmeye hazırlanan Meclis’in yasama yılı karnesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Meclisi, 26 Haziran Pazartesi yapılacak son toplantının ardından yaz tatiline girecek. 

Meclis'in tatili, yeni yasama yılının başlayacağı 2 Ekim Pazartesi gününe kadar sürecek. Tatil süresince komiteler toplantılarına devam edecek.

Meclis Genel Kurulu, bu pazar yapılacak milletvekilliği ara seçiminde seçilecek bir Lefkoşa milletvekilinin Resmi Gazete'de ilan edilmesinin ardından, yeni milletvekilinin yemin etmesi için temmuz ayı içinde olağanüstü toplanacak. 

Yine yaz tatili süresince ihtiyaç duyulması halinde Meclis, olağanüstü toplantıya çağrılabilecek.

95 GÜNLÜK TATİL

Cumhuriyet Meclisi, Onuncu Dönem İkinci Yasama Yılı'nda, 26 Haziran Pazartesi günü 57’nci birleşimin ardından yaz tatiline girecek.  

Cumhuriyet Meclisi'nin, Onuncu Dönem İkinci Yasama Yılı, Meclis İçtüzüğü'nün 6'ncı maddesi uyarınca ekim ayının ilk iş günü olan 3 Ekim 2022 Pazartesi günü törensel toplantıyla başlamıştı.

58 BİRLEŞİMDE, 63 TASARI VEYA ÖNERİ YASALLAŞTIRILDI

TAK muhabirinin edindiği bilgiye göre, bugüne kadar 58 birleşimin yapıldığı Onuncu Dönem İkinci Yasama Yılı'nda, 56 olağan, 2 de olağanüstü birleşim gerçekleştirildi.

Onuncu Dönem İkinci Yasama Yılı'nda, Meclis Genel Kurulu’nda toplam 63 yasa yasallaştırıldı. Meclis'in gündeminde ayrıca, komitelerde onaylanan 4 yasa tasarısı ve 1 karar tasarısı olmak üzere toplam 5 tasarı bulunuyor. 

MECLİS'TEN GEÇEN BAZI ÖNEMLİ YASALAR

"Organize Sanayi Bölgeleri Yasası, Özel Gereksinimli Bireylerin Eğitimi Yasası, Hal Yasası, Deprem ve Diğer Doğal Afetlere Yönelik Mali Yardım ve Hazırlık Yasası, Şehit Aileleri ve Malüllere Yardım (Değişiklik) Yasası, Seçim ve Halkoylaması (Değişiklik) Yasası, Seçim ve Halkoylaması (Değişiklik No:2) Yasası" bu yasama yılında Meclis'te yasallaşan önemli yasalardan bazıları…

Meclis yeni yasama yılına 2 Ekim Pazartesi başlayacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam