DOLAR 31,1157 0.21%
EURO 33,8076 0.47%
GBP 39,5277 0.34%
ALTIN 2.034,070,09
BITCOIN 16955215,34%
Tunç’tan Töre ve Üstel’e İsias sözü: O yargı süreci bize emanet

Tunç’tan Töre ve Üstel’e İsias sözü: O yargı süreci bize emanet

ABONE OL
8 Aralık 2023 14:50
Tunç’tan Töre ve Üstel’e İsias sözü: O yargı süreci bize emanet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günübirlik bir ziyaret amacıyla bu sabah ülkeye gelen Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Şampiyon Melekler’in mezarlarını ziyareti sonrası Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve Başbakanı Ünal Üstel tarafından kabul edildi.

Başbakan Üstel, Başbakanlık Şeref Salonu’nda yaptığı kabulde, İsias davasının ilk duruşmasının 3 Ocak’ta yapılacağına işaret ederek, aileler, bakanlar, milletvekilleriyle ilk duruşmaya katılacaklarını söyledi. İsias Otel sorumlularının adalet karşısında hesap vereceğine vurgu yapan Üstel, “Yargıya güvenimiz sonsuzdur.” dedi. “Süratli bir şekilde adalet yerine gelmelidir.” diyen Ünal Üstel, böyle acıların bir daha yaşanmamasını temenni etti. 


Başbakan Ünal Üstel, kabulde yaptığı konuşmada, ziyaretini çok anlamlı bulduğu TC Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u, böyle hassas ve nazik bir dönemde ülkede görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

"Şampiyon Meleklerimiz bizim de çocuklarımız." diyen Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da, bir kusur varsa sorumlusun cezasını mutlaka çekeceğini vurguladı. Duruşmaların izlenmesi için talepler olduğunu ve bu konuda çalışma yapıldığını ifade eden Tunç, “Acımız ortaktır, ayrı gayrı yok. Sonuna kadar adaletin ortaya çıkması için yargı bağımsızlığı ilkesi çerçevesinde sürecin takipçisi olacağız.” dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Meclis Başkanı Zorlu Töre’yi ziyaretinde de, adaletin bağımsız yargı tarafından ortaya çıkarılmasını beklediğini belirterek, “O yargı süreci bize emanet.” dedi.

Tunç, yargı sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağını kaydetti.


Kabulde konuşan Meclis Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u KKTC’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam