DOLAR 30,9823 0.22%
EURO 33,4920 0.12%
GBP 39,1389 0.22%
ALTIN 2.020,680,45
BITCOIN %
Tatar’dan “Yeni siyaset KKTC’nin statüsünü yükseltti” vurgusu

Tatar’dan “Yeni siyaset KKTC’nin statüsünü yükseltti” vurgusu

ABONE OL
6 Temmuz 2023 19:05
Tatar’dan “Yeni siyaset KKTC’nin statüsünü yükseltti” vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün iki kabul gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Tatar ilk olarak Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) heyetini kabul etti.


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Kamu-Sen heyetiyle görüştü.

Cumhurbaşkanı Tatar kabuldeki konuşmasında,  Kıbrıslı Türklerin müktesep haklarına sahip çıkan, eşit uluslararası statüsünü ve egemen eşitliğini sahiplenen yeni siyasetin gelinen noktada Türkiye’nin de desteğiyle uluslararası anlamda kabul görmeye başladığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Tatar, değişen jeopolitik gelişmelerle ve yürütülen yeni siyasetle KKTC’nin statüsünün yükseldiğini ifade etti. Tatar, KKTC’nin her alanda gelişimini sürdüreceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC kurumlarının, Türkiye’deki kurum ve kuruluşlarla iş birliğinin iki halkın arasındaki ilişkileri çok daha ileri noktalara taşıyacağını belirterek, bunun öneminin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar daha sonra Türkiye ve Türk Dünyası İktisadi ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (TİSAV) Genel Başkanı Aybüke Yalçın ile beraberindeki heyeti kabul etti.


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TİSAV heyetiyle görüştü.

Ersin Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Doğu Akdeniz’de en güneyde bulunan bir Türk devleti olan KKTC’nin büyük bedeller ödenip kurulduğunu belirterek, Rum -Yunan ikilisinin yaptığı çağdışı izolasyonlara rağmen yoluna devam ettiğini söyledi.

Yeni Türk yüzyılında Türkiye’nin ağırlığının daha fazla hissedildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın girişimleriyle KKTC’nin Türk Devletler Teşkilat'ına gözlemci üye olduğunu dile getirdi.

TİSAV’ın Türk dünyası hakkındaki düşünceleri ve bilimsel yayınlarının önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, yapılacak çalışmalarda buluşmayı temenni ederek, başarılar diledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam