DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
GBP 39,4560 0.03%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15860481,35%
Tatar’dan Özersay’a tepki: Halkın hafızası gereken cevabı verecektir

Tatar’dan Özersay’a tepki: Halkın hafızası gereken cevabı verecektir

ABONE OL
30 Temmuz 2023 12:40
Tatar’dan Özersay’a tepki: Halkın hafızası gereken cevabı verecektir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis'i, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin (KŞK) Antropoloji Laboratuvarı’na dün gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında kalıntıların önünde fotoğraf çektirmelerine tepki göstermişti.

Özersay'ın açıklamalarına Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yanıt verdi.

Tatar, "Aktif siyasi yaşamına Meclis’te temsil edilmeyen HP’nin başkanı olarak devam eden Kudret Özersay’ın, antropoloji laboratuvarı önünde çekilen fotoğraflara göstermiş olduğu tepki, siyaseten tutarlılığın siyasete ve siyasetçiye duyulan güven endeksinin artması açısından ne denli önemli olduğunu bizlere bir kere daha tüm yalınlığıyla hatırlatmıştır.  Üçüncü Cumhurbaşkanı Sayın Eroğlu’nun özel temsilcisi olduğu dönemde ve 4. Cumhurbaşkanı Sayın Akıncı tarafından antropoloji labaratuvarına yapılan ziyarette servis edilen fotoğraflara karşı kayıtsız kalan Özersay’ın, aynı şekilde Amerika’nın eski Başkanlarından Jimmy Carter, Nobel Barış Ödülü sahibi Güney Afrikalı Başpiskopos Desmond Tutu ve Cezayir Eski Dışişleri Bakanı Lahdar İbrahimi tarafından da antropoloji labaratuvarına yapılan ziyaretlerde servis edilen fotoğraflara karşı sessiz kalması; eleştirisindeki ‘samimiyet’ seviyesini bizlere göstermektedir. Ekteki fotoğraflar her şeyi özetlemektedir" dedi.

"HALKIN HAFIZASI GEREKLİ CEVABI VERECEKTİR"

Tatar sözlerine şöyle devam etti: "Kayıp Şahıslar Komitesi’nin (KŞK) Antropoloji Laboratuvarı’na, Rum lider Nikos Hristodulidis’le birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ve insani konularda ortaya koyan iradenin, Özersay’ın açıklamasıyla gölgede bırakılmak üzülerek belirtmek isterim ki toplumsal fayda gütmeyen bir yaklaşımdır. Özersay’ın kendisi ile çelişen açıklaması, nesnel ve pozitif bir dil kullanılan siyasi iklimin yaratılması çabasını da ne yazık ki beyhude bir uğraşa dönüştürmektedir. Temennim, siyasetle uğraşanların, bireysel ihtirasları yerine ortak aklı ve toplumsal faydayı merkeze koymaları, insani değerleri hedefleri uğruna politize etmemeleridir. 
Halkın hafızası ve bilincinin, hedefleri uğruna kadim değerleri politika malzemesi yapanlara geçmişte olduğu gibi gerekli cevabı vereceğine inancım tamdır."

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam