DOLAR 31,1204 0.25%
EURO 33,8093 0.53%
GBP 39,5127 0.34%
ALTIN 2.032,960,03
BITCOIN 16922214,87%
Tatar: Engellilerle ilgili reformlar yapıldı

Tatar: Engellilerle ilgili reformlar yapıldı

ABONE OL
11 Aralık 2023 17:50
Tatar: Engellilerle ilgili reformlar yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu iş birliğinde düzenlenen "11’nci Engelsiz Bilişim Günleri" etkinliğine katıldı.

Tatar, engelsiz bilişim günlerinde yaptığı konuşmada, etkinliğin farkındalık, duyarlılık ve engelli bireylerin daha kolay hizmet alabilmesi için önemli olduğunu vurguladı.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak çalışmaları ve onları sosyal hayatın içinde tutacak erişim sağlayacak faaliyetleri selamlayan Cumhurbaşkanı Tatar, günümüzdeki teknolojik gelişmelerin engelleri daha kolay aşılmasını sağladığını belirtti. Engelli bireyler konusunda yasal düzenlemeler yapıldığını ve reformların gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tatar, eşi Sibel Tatar liderliğinde oluşturulan Engelliler Komitesi'nde Özel Eğitim Yasası konusunda çalışmalar yapıldığını açıkladı. Yaklaşık 6 bin 500 engelli vatandaşın topluma kazandırılması için devlet imkanlarının kullanıldığını söyleyerek, "Hayatın dokunduğu her alanda engelleri görmeliyiz. Engelliler en değerli ve önemsenmesi gereken vatandaşlarımızdır, onları ihmal edip görmezden gelemeyiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki 6 Şubat depreminde birçok insanın engelli durumuna düştüğünü hatırlatan Tatar, bu insanların yanlarında olmaya devam edeceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Tatar, Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Akdeniz, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve merhum Mustafa Çelik'e teşekkür etti.

Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Akdeniz ise Cumhurbaşkanı Tatar'ın liderliğinde ve eşi Sibel Tatar'ın girişimleriyle kurulan Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi'ne teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam