DOLAR 31,0866 -0.06%
EURO 33,7692 -0.15%
GBP 39,5314 -0.01%
ALTIN 2.030,60-0,06
BITCOIN 17010365,78%
Taçoy, Cumhurbaşkanı Tatar’ı başarılı bularak takdir etti

Taçoy, Cumhurbaşkanı Tatar’ı başarılı bularak takdir etti

ABONE OL
10 Aralık 2023 21:50
Taçoy, Cumhurbaşkanı Tatar’ı başarılı bularak takdir etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hasan Taçoy, Kıbrıs konusunda son dönemde yaşanan gelişmelerin Kıbrıs Türk tarafının “iki devletli çözüm” isteminde ne kadar haklı ve doğru yolda olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Taçoy'un yazılı açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın gösterdiği çaba ve elde ettiği başarıyı takdirle karşıladığını ifade etti. Özellikle Türk devletleri ile ilişkilerin devlet başkanları ve cumhurbaşkanları seviyesine yükselmesinin büyük bir başarı olduğunu vurguladı.

Hasan Taçoy, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü desteğiyle Kıbrıs Türk halkının haklı egemen devletine kavuşma yolunda yeni bir politikayla ilerlendiğini belirtti. Doğru politika ile doğru bir yolda olduklarını söyledi.

Açıklamasında, "Bu duruma itiraz edenler olacak. Çünkü bazı kişilerin planları altüst oldu. Kıbrıs Türk halkını önce ambargo ve izolasyonlar altında zorlayarak ve ardından da düzensiz bir müzakere masasında sunulan modele mahkum ederek oyunlarını bozmak isteyenlerin planı bozuldu." dedi.

Taçoy, geleceğin kendi kararlarını alacaklarına vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı: "Bu ivme devam edecek. Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar'ın kararlı duruşuna ve Anavatan Türkiye'nin sürekli desteğine güveniyoruz. Türk Devletleri bu sürecin sadece başlangıcıdır."

Ayrıca, AB ve BM'nin gerçekleri bildiğini söyleyen Taçoy, bu kuruluşların yanlışlarını hemen kabul etmelerini beklemediklerini, ancak bunun olacağını ve desteklerini sürdürmeleri halinde bu sürecin kısa bir sürede gerçekleşeceğini ifade etti.

Taçoy, Kıbrıs konusunu iç siyasette kullanılamayacak kadar değerli olduğunu ve kişisel çekişmelerin bu konuyu yanlış bir yöne çekmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtti, "Hiçbir şey, halkımızın geleceğinden daha değerli olamaz" dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam