DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
GBP 23,5029 -0.37%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 526710-0,15%
kıbrıs haber
kıbrıs haber

Sizi Ne Bağlar Sn. Taçoy ?

ABONE OL
7 Nisan 2015 08:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy’un Ercan Havaalanı konusunda kullandığı “Bizi bağlamaz” ifadeleri, Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın “Bu işin böyle yürümesi mümkün değil, 2 hafta içinde ihale sözleşmesi iptal edilir” söylemleriyle yüzde yüz ters düşerken, Parti Genel Başkanı ile Genel Sekreteri’nin bu denli zıt açıklamaları,  DP-UG’nin içinde herkesin farklı “Tellerden” çaldığı yorumlarına neden oldu.

 

Ortaklarla da uyuşmayan söylemler

Bu arada, Bakan Taçoy’un  son Antalya ziyaretinde Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesiyle ilgili “Kurumun hizmet birimini kamu- özel işbirliğinde yeniden düzenlemeyi hedefliyoruz” şeklindeki ifadeleri, koalisyon hükümetinin büyük ortağı ve hükümetin başı Özkan Yorgancıoğlu ve partisinin savunduğu “Özerkleştirme” politikasıyla da taban tabana zıt bir görüşü ortaya koyuyor. 19 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik farklı kulvarlarda koşan koalisyon hükümetinin ortakları arasındaki bakış farklılığı, seçimlerin ardından olası bir hükümet krizinin de mesajlarını verir nitelikte.

 

Taçoy’un ilk defası değil  

Öte yandan, siyasi gözlemciler, Bakan Taçoy’un bugüne kadar bakanlığına bağlı sorumluluk alanlarında önce onaylayıp ardından ise “İnkar” ettiği birçok olayın yaşandığına dikkat çekiyor. Taçoy hakkındakiiddiaları doğrulayan en son örnek ise  “Alo 125” hattı konusunda önce imzalanan sonra da iptal edilen sözleşme neticesinde iş ve aşlarından olan 50 çalışan ve ülkeye yatırım yapan bir firmanın uğradığı zarar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam