DOLAR 31,1227 0.25%
EURO 33,8116 0.54%
GBP 39,5197 0.35%
ALTIN 2.031,85-0,02
BITCOIN 16958935,60%
Özersay, UBP’li siyasetçilerin Chabat’la ilgili neden adım atmadığını sordu

Özersay, UBP’li siyasetçilerin Chabat’la ilgili neden adım atmadığını sordu

ABONE OL
11 Aralık 2023 17:40
Özersay, UBP’li siyasetçilerin Chabat’la ilgili neden adım atmadığını sordu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele Milletvekili Yasemi Öztürk, cumartesi günü Yahudi örgütü Chabat'ın Girne'de faaliyet gösterdiği Kuzey Kıbrıs Yahudi Merkezi'nin önünde basın açıklaması yaptı. Öztürk yapığı konuşmada, "Ülkemizdeki örgütlü, taşınmaz ve toprak alınmasının, bu evden yapıldığını tüm kamuoyuna ihbar ediyorum." dedi.

ÖZERSAY ŞOV OLARAK NİTELEDİ

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret ÖzersayUBP Milletvekili Yasemin Öztürk‘ün basın açıklamasını eleştirerek ''şov” olarak niteledi.

Facebook hesabından açıklama yapan Özersay, Yasemin Öztürk‘ün hükümette olan UBP'li olduğunu, Başbakan, İçişleri Bakanı, Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanı'nın aynı partiden olduğunu, Öztürk'ün aynı zamanda Meclis Hukuk Komitesi Başkanı olarak görev yaptığını da hatırlatarak, Chabat'ın bugüne kadar neden yasaklanmadığını sordu.

Özersay açıklamasında şu ifadeleri kulandı:

 

Hükümete mensup milletvekili sanki Başbakan, İçişleri Bakanı, Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanı UBP’li değilmiş, sanki kendisi Meclis Hukuk Komitesi Başkanı değilmiş ve yapılması gerekenleri yapacak olan BAŞKA BİR HÜKÜMETMİŞ gibi “eylem” düzenliyor! Ne için? Ülkede bir yahudi terör örgütü var ve bunun kapatılmasını istiyorum diyor. E Meclis Hukuk Komitesi Başkanı olarak sizi, gayrimeşru hükümetinizi veya UBP yöneticilerini TUTAN MI VAR? Kapatın o zaman! NEYİ BEKLİYORSUNUZ? Neyin popülizmini, neyin şovunu yapıyorsunuz?

Bu ülkede Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenmiş bir “”TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİ var. GÜVENOYU verdiğiniz bu gayrimeşru hükümetin Bakanlar Kurulu neden sizin bahsettiğiniz bu örgütü terör örgütü ilan edip o terör örgütleri listesine eklemiyor, NEYİ BEKLİYORSUNUZ? SİZİ TUTAN MI VAR? Ünal beye ve Ersin beye soracağınızı söylüyorsunuz: Bugüne kadar niye sormadınız? Basın önüne çıkamadan bir alo neden demediniz? “Ünal beye sordum, bana şu şu şu cevabı verdi” deseydiniz ya! Ersin beye o terör örgütü dediğiniz örgütün başkanı ile Cumhurbaşkanlığında çekilmiş fotoğraflarını da soracak mısınız mesela? Ne yanıt aldığınızı da açıklayacak mısınız?

O şahıs vatandaşsa vatandaşlıktan çıkarılmasını isteyeceğinizi söylemişsiniz. Kim tarafından vatandaş yapıldığını da soracak mısınız mesela, aldığınız ya da bulduğunuz yanıtı da açıklayacak mısınız mesela?

Bu terör örgütü değerlendirmesini yaparken Türkiye Cumhuriyeti yetkilileriyle, istihbaratı ile istişare ettiniz mi mesela? Eğer bizim ve Türkiye’nin güvenlik birimlerinin değerlendirmesi bu yöndeyse bu işler böyle mi yapılır? Siz bizim aklımızla alay mı ediyorsunuz?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam