DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
GBP 39,4560 0.03%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15917281,74%
Öğrenciler, trafik güvenliği için yürüdü: Tatar’dan ehliyet müfettişlerine çağrı

Öğrenciler, trafik güvenliği için yürüdü: Tatar’dan ehliyet müfettişlerine çağrı

ABONE OL
8 Mayıs 2023 14:00
Öğrenciler, trafik güvenliği için yürüdü: Tatar’dan ehliyet müfettişlerine çağrı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD), 2023 yılı Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şht. Tuncer İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla “Trafikte Öncelik: Güvenlik” temalı yürüyüş düzenledi.

Kortejde çocuklar, “Alkollü sürücü sevmiyoruz”, “Çocukların yeri arka koltuktur”, “Trafikte yaralanmak istemiyoruz”, “Alkol ve sürate yenilmeyin” yazılı pankartlar taşıdı.

Okuldan başlayan kortejde önce Cumhurbaşkanlığı sonra Meclis ziyaret edildi, konuşmalar yapıldı.

TATAR'DAN EHLİYET MÜFETTİŞLERİNE SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, trafikte artan araç sayısına işaret ederek sürücüleri daha dikkatli olmaları için uyardı.

Konuşmasında ehliyet müfettişlerine de seslenen Tatar, “Ehliyet alan o ehliyeti hak etmeli.” dedi. 

Trafikte denetimin önemine de dikkat çeken Tatar, alkollü sürüş ve cep telefonu kullanımına müsamaha gösterilmemesi gerektiğini vurguladı.

DİĞER KONUŞMALAR…

Şht. Tuncer İlkokulu Müdürü Hüseyin Tehdit ise düzenledikleri kortejde amaçlarının trafik kurallarına uyulması konusunda farkındalık yaratmak olduğunu kaydetti.

TKÖD Başkanı Mehmet Zeki Avcı, ülkede birçok sorun olsa da, trafik ve yol güvenliğinin en önemli sorunlardan olduğunu kaydetti. Devletten beklentilerinin, çocuklar için iyi bir gelecek, çocukların can güvenliğinin sağlanması ve ailelerin parçalanmaması olduğunu ifade eden Avcı, bu yönde çalışmaların sürmesini istediklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığından sonra kortejin yürüdüğü Cumhuriyet Meclisi'nde konuşan Meclis Başkanı Zorlu Töre, alkollü araç ve süratin yaratabileceği sonuçlara işaret etti. Gerekli yasaları yaparak trafik suçlularına gerekli cezaları vermenin önemli olduğunu vurgulayan Töre, yol altyapısının da iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Ehliyet verilirken de daha ciddi davranılması gerektiğini ifade eden Meclis Başkanı Töre, çocukları, büyüklerini trafik kurallarına uymaları doğrultusunda uyarmalarını istedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ise trafik kazalarını önleme meselesinin öncelikle bir kültür meselesi olduğunu dile getirerek, trafikteki durumun giderek daha vahim bir hal aldığını kaydetti. Arıklı, çocuklardan ebeveynlerini ve büyüklerini araç sürerken trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmalarını istedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam