DOLAR 21,2486 1.38%
EURO 22,7932 1.44%
GBP 26,5094 0.91%
ALTIN 1.325,230,93
BITCOIN 567139-0,60%
kıbrıs haber
Hacivat ile Garagöz

Hacivat ile Garagöz

Hamitköy’de 2019 yılında Orhun Saraçoğlu’ndan daire satın alan yatırımcı, daireyi geçen hafta bir depremzedeye satarak Saraçoğlu’na devirleri yapması için bilgi verdi. Saraçoğlu ise bunun üzerine, “Hacivat” olarak bilinen Alihan Pehlivan’a giderek sosyal medya üzerinden haber yaptırmaya çalışıyor. KKTC’nin Sülün Osman’ı olarak da bilinen Orhun Saraçoğlu ve yol arkadaşı Alihan Pehlivan’ın haber yapmak için ne kadara anlaştıkları merak konusu olurken, dolandırıcılıkta da ortak oldukları düşünülüyor

ABONE OL
27 Mart 2023 10:01
Hacivat ile Garagöz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orhun Saraçoğlu’nun hamlesi depremzede oldu. Hamitköy’de 2019 yılında Orhun Saraçoğlu’ndan daire  satın alan yatırımcı, daireyi  geçen hafta bir depremzedeye satarak Saraçoğlu’na devirleri yapması için bilgi verdi. Saraçoğlu ise bunun üzerine, “Hacivat” olarak bilinen Alihan Pehlivan’a giderek  sosyal medya üzerinden  haber yaptırmaya çalışıyor.  Tehdit ile elinden alınmaya çalışılan daireden bahsederek polis yerine “Hacivat’a” şikayet etmesi hayli ilginç bir olaya döndü. Sosyal medyada habercilik yapmaya çalışan bu kişinin, Saraçoğlu’nun daha fazla mağdurları dolandırmak için öncülük yapmaya çalışması gözlemlenirken, aylar önce de farklı bir sosyal medya kurumunda çalıştığı dönemde benzeri bir olay yapmaya çalışması sonucu işinden atıldığı öğrenildi.

“Polise gideceğine Pehlivan’a gitti”

KKTC’nin Sülün Osman’ı olarak da bilinen Orhun Saraçoğlu ve yol arkadaşı Alihan Pehlivan’ın (Hacivat) haber yapmak için ne kadara anlaştıkları merak konusu olurken, dolandırıcılıkta da ortak oldukları düşünülüyor.  Bir başkasının malını satmak büyük suçtur, Ülkemizde polis ve yargı var.  Böyle bir surumda polise şikayet edilmesi durumunda polisin hemen devreye gireceğinden kimsenin şüphesi yoktur.  Ancak böyle bir şikayet polise intikal etmesi durumunda KKTC’nin Sülün Osman’ı satmış olduğu dairenin ardından yalan beyanda bulunacağından polis tarafından tutuklanıp hakkında dava okunacağını bildiği için Hacivat’a başvuru yapmayı tercih ettiği görülüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam