DOLAR 32,5980 0.25%
EURO 34,8033 0.39%
GBP 40,3663 0.51%
ALTIN 2.412,53-0,82
BITCOIN 21545500,48%
Fenerbahçe'den Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e suç duyurusu! Galatasaray'dan cevap

Fenerbahçe'den Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e suç duyurusu! Galatasaray'dan cevap

Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarına resmi siteden yayınladığı bir açıklamayla cevap verdi. Galatasaray ise Fenerbahçe'nin...

ABONE OL
28 Şubat 2024 16:45
Fenerbahçe'den Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e suç duyurusu! Galatasaray'dan cevap
0

BEĞENDİM

ABONE OL
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/03/alt.jpeg
https://yenibakisgazetesi.com/wp-content/uploads/2024/03/300-x-250-1.jpg

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarına cevap veren Fenerbahçe daha sonra Özbek hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Galatasaray’dan ise Fenerbahçe’nin açıklamalarına cevap geldi.

Haberin Devamı ›

FENERBAHÇE’DEN DURSUN ÖZBEK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Sarı-lacivertli kulüp, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı şahsın, 27.02.2024 ve 06.11.2023 tarihinde yaptığı haddini, sınırını aşan, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik etme niteliğindeki açıklamaları kamuoyunun malumudur. İlgili şahıs hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız. Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe’nin yaptığı ilk açıklama şöyle;

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in Kulübümüz hakkında dün sarf ettiği bazı ifadeler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz.

Haberin Devamı ›

Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz.

Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır.

Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır.

3 Temmuz’un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır.

Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi Kulübün FETÖ’nün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi Kulübün ise bu saldırıdan istifade etmeye çalışarak,

“Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını” birbirine karıştırıyor.

Buradan bu şahsa bir kez daha hatırlatıyoruz;

Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden görüntü çıkarmak zorunda kalmadı.

Hatırlatmak zorundayız çünkü, en iyi bildikleri şekilde; ayıplarıyla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine, algı manipülasyon ve yalanlarla, pek çok konuda da olduğu gibi, kendilerinden bildikleri işi planlı şekilde başkasına yıkmaya çalışmaktalar.

Bu sebeple, dün sarf edilen sözleri bir “deli saçması” veya “ahmakça ifadeler” olarak değil, bilinçli bir tuzağın işaret fişeği olarak değerlendiriyoruz.

Haberin Devamı ›

Hain bir örgütten öğrendikleri numaralarla Fenerbahçemize zarar verebileceğini düşünen başta Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz:

Hain FETÖ örgütüne karşı, camiasıyla tek başına ilk direnen ve alçakça emellerini kursaklarına tıkayan Fenerbahçemizin mücadele gücü ve kararlılığı ilk günkü gibi devam etmektedir.

Buna yeltenenler oldukça da bu şanlı camianın her bir mensubu geçmişten gelen azmiyle bu alçakça saldırıların sahipleriyle bugün de ilk günkü hırsıyla mücadele etmekten geri durmayacaktır.

Sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz.

Bununla birlikte Kulübümüzün DNA’sını Kurtuluş Savaşı’nın mücadele ruhu ve en zorlu şartlarda bile milli bütünlüğümüze ve değerlerimize sahip çıkma misyonu oluşturmaktadır.

DNA’mızdan gelen bu kuvvetli gücümüzle hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız.

Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haberin Devamı ›

GALATASARAY’DAN CEVAP

Galatasaray ise sosyal medyadan bir video paylaşarak sarı-lacivertli kulübe yanıt verdi. 

Galatasaray’dan Fenerbahçe’nin açıklamasına yanıt. https://t.co/yPrwXSdSOw

— Fanatik (@fanatikcomtr) February 28, 2024

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam