DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
GBP 39,7661 0.47%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19497992,05%
Erhürman’dan Ercan eleştirilerine “Nefretle değil sevgiyle büyüyeceğiz” yanıtı

Erhürman’dan Ercan eleştirilerine “Nefretle değil sevgiyle büyüyeceğiz” yanıtı

ABONE OL
21 Temmuz 2023 19:10
Erhürman’dan Ercan eleştirilerine “Nefretle değil sevgiyle büyüyeceğiz” yanıtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ercan Havalimanı'nın yeni terminal ve pisti dün törenle açılırken, törene katılanlar arasında Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman da yer aldı.

Ancak Erhürman'ın açılışta yer alması kendi tabanından bazı kişilerin tepkisini çekti ve eleştirilerin hedefi oldu.

Sessizliğini bugün bozan Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabından eleştirileri yanıtladı.

"Bize yapılan eleştirileri, katılmasak da hep dinledik ve anlamaya çalıştık. Bundan sonra da öyle yapacağız." diyen CTP lideri, "Bu halk için, bu ülke için, ben değil, biz diyerek, herkesle konuşacağız. Nefretle değil sevgiyle büyüyeceğiz. Ve barışa, barışla yürüyeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Tufan Erhürman'ın açıklaması şöyle:

"Yakından tanıdığım, beni yakından tanıdığını düşündüğüm dostlar, makam için ilkelerinden ödün verdi demiş. Sağ olsunlar.
Genel başkanlık falan dikkate almadan parti organlarının kararlarına uyduğumu, ortak akla inandığımı bildiğini sandığım dostlar bireysel davrandığımı söylemiş. Onlar da sağ olsunlar.
Biz hep ateşe yakın uçtuk. Tatlı suda yüzmek hiç nasip olmadı. Hep sırtımızda yumurta küfesi taşıdık. Bu halk, bu coğrafyada barış içinde, insan onuruna yaraşır biçimde yaşasın, hep var olsun diye… 
Bu halka inandık. Bu halkı ve bu toprakları çok sevdik. Nefretten değil, sevgiden beslendik. Ve demokrasiyi yalnızca başkalarını eleştirme hakkı olarak değil, bize yapılan eleştirileri hoşgörüyle karşılama yükümlülüğü olarak da kabul ettik. Bu nedenle bize yapılan eleştirileri, katılmasak da hep dinledik ve anlamaya çalıştık. Bundan sonra da öyle yapacağız. 
Bu halk için, bu ülke için, ben değil, BİZ diyerek, herkesle konuşacağız. Nefretle değil sevgiyle büyüyeceğiz. Ve barışa, barışla yürüyeceğiz. 
Önemli olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Önemli olan var oluşumuz ve geleceğimizdir. Elimizi sıkan eli sıkarız. Bizimle konuşanla konuşuruz. Bu halk bu adadaki iki asli ve kurucu unsurdan biridir. Asla azınlık olmayacaktır. Çözümün yolu iki toplumlu, iki bölgeli siyasi eşitliğe dayalı federasyondur. Bu halk kendi ayakları üzerinde durmaya, kendi kendini yönetmeye, Türkiye ile doğru zeminde iyi ilişkiler kurmaya ehildir. Kendi ayakları üzerinde duracak, kendi kendini yönetecektir. Düşüncelerimiz, ilkelerimiz bellidir. Her görüşü dinleriz. Görüşlerimizi, görüşlerimizin neden Kıbrıs Türk halkı açısından en doğrusu olduğunu düşündüğümüzü hiç çekinmeden paylaşırız. 
Özgüvenimiz halkımızın varoluş mücadelesinden süzülmüştür. Çekinmeyiz, eğilmeyiz, bükülmeyiz. Dinleriz ve halkımız için, ülkemiz için doğru olduğunu düşündüklerimizi hiç çekinmeden söyleriz.
Eleştiriye teşekkür ederiz. Bu halka, bu ülkeye olan inancımızı da, sevgimizi de asla kaybetmedik, kaybetmeyiz."

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam